Wpis z mikrobloga

Mirki mam program napisany w Javie który po wprowadzeniu tekstu zamienia mi ten tekst przypisuje do zmiennej i wyświetla chciałbym zrobić do niego okienko które zawierało by button do wysyłania tekstu, pole tekstowe do wprowadzania tekstu i pole do wyświetlania tekstu. Niestety nie miałem do czynienia z interfejsem graficznym dlatego proszę was o pomoc Mirki dodam że projekt zrobiony w Netbeansie. Mogę tak o sobie dodaj Jframe do głównej klasy projektu gdzie wyświetlam, i przetwarzam wszystko? #java #pytanie #prgramowanie #programowanie
  • 6
@Docx: A używasz FXML?

Jak tak, to robisz widok w FXMLu, Do tego dodajesz klasę kontrolera w której przechwytujesz akcję z FXML, i klasa mainowa żeby to wszystko uruchomić. W tym linku co wyżej posłałem punkt: "User Interface Design with FXML" pokazuje jak to powinno wyglądać.
@nuker92: Nie, z palca piszę mam problem z dodaniem do textArea scrolla jak bd tam wyświetlał tekst to w pewnym momencie nie bd już widoczny wiesz może jak sobie z tym poradzić?
@Docx: Uzywasz JavyFx czy Swinga
Czyli tworzysz ręcznie w klasie widok?
Jeśli używasz JavyFx to:
textArea.setWrapText(true); - to Ci zrobi zawijanie tekstu i nie będziesz miał poziomego scrolla. A Pionowy się zrobi automatycznie