Wpis z mikrobloga

#portugalia Urząd Stanu Cywilnego na Maderze zgodził się, żeby Jakub i Dawid wzięli ślub bez części dokumentów wymaganych od obcokrajowców. Dzięki temu spełniają się ich marzenia.

Portugalia wprowadziła małżeństwa jednopłciowe w 2010 roku. Od marca 2016 r. pary jednopłciowe mogą adoptować dzieci, a od sierpnia lesbijskie poddać się zapłodnieniu in vitro.

Polskie USC nie wydają parom jednopłciowym zaświadczenia potrzebnego do zawarcia ślubu za granicą, a często jest ono wymagane. Dwie pary skarżą przez to Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

#neuropa #4konserwy #polska #prawaczlowieka #etpcz #prawo #zwiazki #lgbt #homoseksualizm #rodzina #emigracja #madera
falszywyprostypasek - #portugalia Urząd Stanu Cywilnego na Maderze zgodził się, żeby ...

źródło: comment_zUe4SM4EwIG5FmDtfmVZ4iP9LfaxZtND.jpg

Pobierz
  • 46
@RatedR

Źle to napisałem, nie jestem przeciwnikiem ślubu jako legalizacji związku, ale w przypadku wiązania się par homoseksualnych, nie popieram nazywania tego małżeństwem, słowo to od określa związek kobiety i mężczyzny i uważam, że powinno tak pozostać.


Etymologia "małżeństwa" w języku polskim nie wyklucza związków lesbijek.

Jedna z hipotez omawiających etymologię słowa "małżeństwo" w języku polskim wskazuje, że wywodzi się od słowa małżonka, ściślej – od wcześniej już używanego wyrazu małżona o
@cofko: Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, bo wkładasz mi w usta słowa których nie powiedziałem.

@falszywy_prosty_pasek:

w generalnym ujęciu antropologicznym, którego wyrazem jest dotychczasowe prawo państwowe, m.in. w Polsce, gdzie według art. 1§1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.