Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam takie pytanie, jeżeli chcę przejechać prosto na takim skrzyżowaniu (czerwony kwadracik to auto, układ drogi jak na screenie) to z lewym kierunkowskazem czy bez ? Niby jadę prosto ale jednak jak widzę, często na takich skrzyżowaniach to ludzie różnie jeżdżą. Wiadomo że jak ktoś mi nadjeżdża z prawej to go przepuszczam bo zasada prawej strony ale właśnie z tym cholernym kierunkiem, włączać czy nie. Ktoś może wyjaśnić ?

#prawojazdy #jedzbezpiecznie
Pobierz Spermion - Cześć.

Mam takie pytanie, jeżeli chcę przejechać prosto na takim skrzyż...
źródło: comment_Y9enQgzkkiptvpu3tSI8jGLP5EJ3mWET.jpg
  • 69
@polecam_poczytac_heideggera:

nie zmieniasz pasa ruchu


Nie zmieniam. Jadę prosto na skrzyżowaniu.

nie przecinasz żadnego pasa ruchu


Przecinam. Ale co z tego? Zawsze przy przejeździe przez skrzyżowanie się jakiś pas ruchu przecina.



nie poczuwasz się do obowiązku zasygnalizowania manewru, to oznacza, że jedziesz po prostu przed siebie


Od kiedy JAZDĘ PROSTO się sygnalizuje?
I tak, brak sygnalizacji oznacza, że jadę prosto.

Przez to, że nie wrzucisz kierunkowskazu to człowiek jadący z naprzeciwka
@Spermion: dajesz kierunkowskaz bo zjeżdżasz w lewo względem drogi z pierwszeństwem. Przecież musisz ustąpić drogi ludziom jadącym z przeciwka i zasygnalizować zmianę kierunku jazdy.

Lay's czy Top Chips?
@polecam_poczytac_heideggera:
Konwencja wiedeńska

Artykuł 14

Ogólne przepisy dotyczące manewrów

1. Każdy kierujący, który zamierza wykonać manewr, taki jak wyjechanie z rzędu pojazdów stojących

na postoju lub wjechanie do niego, skręcenie w prawo lub w lewo na jezdni, w szczególności w celu

zmiany pasa ruchu, skręcenie w lewo lub w prawo na inną drogę lub do posiadłości przylegającej do

drogi, nie powinien rozpoczynać tego manewru bez uprzedniego upewnienia się, że może to