Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam takie pytanie, jeżeli chcę przejechać prosto na takim skrzyżowaniu (czerwony kwadracik to auto, układ drogi jak na screenie) to z lewym kierunkowskazem czy bez ? Niby jadę prosto ale jednak jak widzę, często na takich skrzyżowaniach to ludzie różnie jeżdżą. Wiadomo że jak ktoś mi nadjeżdża z prawej to go przepuszczam bo zasada prawej strony ale właśnie z tym cholernym kierunkiem, włączać czy nie. Ktoś może wyjaśnić ?

#prawojazdy #jedzbezpiecznie
Pobierz
źródło: comment_Y9enQgzkkiptvpu3tSI8jGLP5EJ3mWET.jpg
  • 69
@sorhu Taka sytuacja: Chcesz zjechać w tę drogę podporządkowaną ( jechać prosto) , z naprzeciwka główną drogą jedzie inne auto i musisz ustąpić jemu pierwszeństwa żeby pojechać prosto, a za Tobą stoją i czekają inne auta i kierowcy myślą co Ty robisz, gdzie pojedziesz. I co? Nie włączysz kierunku?
@kokosanki
Na obrazku nie ma łuku w prawo. Na obrazku jest skręt w prawo.

To, jakiego kierunkowskazu należy użyć, nie zależy od przebiegu drogi z pierwszeństwem.
Odpowiedz sobie na pytanie. Czy jeśli droga z pierwszeństwem leciałaby prosto, to czy użyłbyś lewego kierunkowskazu? No właśnie...
kolega @piszczalka to wytłumaczył. Jeżeli nie zrozumiesz tego, to ja powodzenia życzę w dyskusji z policją kiedy doprowadzisz do wypadku na takiej drodze jak podlinkowanej powyżej.


@polecam_poczytac_heideggera: A widzisz. Kolega @piszczalka nie wytłumaczył. No i może być mu ciężko (mnie też ;-)) bo PoRD nie definiuje czym jest "zmiana kierunku jazdy". A o to się tu rozchodzi.
Przepisy nie różnicują zasad ruchu w zależności od kąta czy promienia krzywizny drogi.


@piszczalka:
Przepisy nie różnicują zasad sygnalizowania KIERUNKU jazdy od przebiegu drogi z pierwszeństwem.