Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam takie pytanie, jeżeli chcę przejechać prosto na takim skrzyżowaniu (czerwony kwadracik to auto, układ drogi jak na screenie) to z lewym kierunkowskazem czy bez ? Niby jadę prosto ale jednak jak widzę, często na takich skrzyżowaniach to ludzie różnie jeżdżą. Wiadomo że jak ktoś mi nadjeżdża z prawej to go przepuszczam bo zasada prawej strony ale właśnie z tym cholernym kierunkiem, włączać czy nie. Ktoś może wyjaśnić ?

#prawojazdy #jedzbezpiecznie
Spermion - Cześć.

Mam takie pytanie, jeżeli chcę przejechać prosto na takim skrzyż...

źródło: comment_Y9enQgzkkiptvpu3tSI8jGLP5EJ3mWET.jpg

Pobierz
  • 69
@Mamuts: @GSXR600:
po co prawy kierunek skoro nie zmienia pasa ruchu?
jedzie prosto ale przecina pas, u mnie na osiedlu jest identyczna sytuacja i nie wyobrażam sobie nie wrzucić lewego kierunku, a wrzucać prawy oO
Jade w prawo - ale ciągle swoim pasem, na zakrętach też wrzucacie prawy kierunek bo droga prowadzi w prawo?
@Mamuts:
Po prostu tyle rzeczy co na takich skrzyżowaniach widziałem to się w pale nie mieści.
Wole się upewnić i w razie jak by kiedyś jakiś wypadek, to może przynajmniej nie będzie z mojej winy.
@Spermion: na tym skrzyzowaniu widzimy linie przerywaną, przez którą mozna skręcić w lewo, dlatego nie można dac kierunku lewego jeśli jedziesz prosto. Żeby pojechac dalej droga z pierwszeństwem trzeba mignąc 2 razy lewym i raz prawym. Niemignięcie niczym powoduje ze zgodnie z przepisami ruchu drogowego musisz byc konsekwentny i #!$%@?ć sie w znak i na trawnik. Każdy kto uważa inaczej niech odda prawko.
@TSoprano

@Spermion Ja bym wrzucił lewy, bo zjeżdzasz z drogi głównej w podporządkowaną.


Nigdzie w przepisach nie ma, że przy zjeździe z głównej w podporządkowaną trzeba włączyć kierunkowskaz... Ech... Mity i głupoty.