Wpis z mikrobloga

Poszukuję routera pod #ddwrt #openwrt z dwoma interfejsami wifi/możliwością działania w trybie "repeater z tunelowaniem ruchu po vpn" i odpalaniem skryptu do logowania się w "zewnętrznej" sieci wifi. Wiem, że można to zrobić na malinie, ale chciałbym takie urządzenie podarować osobom, które nie miałyby czasu i chęci na konfigurowanie i nadzór raspberry pi rzuconego gdzieś bez obudowy.
Im taniej, tym lepiej.


#sieci #siecikomputerowe #wifi #router
  • 7
@brokenik wzmocnienie sygnału wifi pewnej sieci "darmowych hot spotów" z logowaniem się do niej i zabezpieczeniem ruchu przez vpn. Korzystać z tego będą na stałe dwie osoby. Zasięg stworzonego AP ma wystarczyć na jedno mieszkanie, zasięg do sieci "wzmacnianej" - przez ulicę. Jeśli coś w miarę podobnego (bez vpna) skonfigurowałem na RPi to poradzę sobie na tym?
Poszukuję routera pod #ddwrt #openwrt z dwoma interfejsami wifi/możliwością działania w trybie "repeater z tunelowaniem ruchu po vpn"


@l-_-l: Robiłem coś takiego na openWRT z openvpn. Jeżeli sieci będą na tym samym kanale to nawet nie potrzebujesz dwóch interfejsów wifi. Stawiałem to na tl-wr740n więc koszt żaden ale zależy jeszcze ile ruchu chcesz przez to realnie przepchnąć. Możesz potrzebować czegoś mocniejszego. No i możesz potrzebować zewnętrznej anteny - nie wiem jakie
@olewales antena zewnetrzna może i by nie była potrzebna, zasięg na parapecie jest znosny, więc byłoby co rozsiewać.
Tak, captive portal, do tego póki co miałem podejście teoretyczne, ale wydaje mi się, że tak trudne to nie jest (strzelić żądanie przy podniesieniu sie interfejsu, zebrać stronę, wydobyć ewentualne dodatkowe hashe/sole, strzelić kolejne żądanie pod adres logowania).
@l-_-l: Mikrotik jest raczej prosty w obsłudze i jako chyba nieliczny posiada całkiem pokaźną dokumentację z przykładami. Myślę, że sobie poradzisz. Do takiego zadania o jakim mówisz nada się bez problemu. Pamiętaj tylko że RB532 to jest sama płytka podobnie jak RPI.

Mam jeszcze RB433 na zbyciu : http://allegro.pl/mikrotik-routerboard-rb433-i6672274164.html

Jeśli chcesz to mogę Ci ją w jakiś sposób skonfigurować. Moduły na 2.4GHZ dodam gratis.