Wpis z mikrobloga

Chciałbym się nauczyć wykonywać poprawnie te słynne martwe ciągi. Doszedłem do wniosku, że potrzebuje trenera personalnego. Problem polega na tym, że w moim fitnessclubie trenerami są dwie loszki (ładne, ale co kobieta wie o treningu siłowym?) i trzech kolesi, którzy są... chudymi szczurami. Mówi się, że trener musi mieć wiedzę, a nie wygląd, ale to chyba powinno dotyczyć trenerów w wieku 50+. No bo czego może mnie nauczyć gość, który w kwiecie wieku wygląda jakby nigdy nie uprawiał sportu? Ok, jeden z nich wygląda jakby ćwiczył, ale bardziej jakieś SW niż siłownie. Dobrze myślę Mirki, czy ulegam stereotypom? Dodam, że treningi nie są tanie, bo kosztują 100 zł, więc przychodzą mi do głowy inne rzeczy na które mógłbym wydać te pieniądze.
#mikrokoksy
  • 15
@jathek: zapewne, ale ja nie szukam kogoś kto wie więcej o treningu siłowym ode mnie, bo to żaden sukces, tylko kogoś kto ma wiedze na tyle dużą, aby z efektami trenować innych. Te dziewczyny na 99% wystarczającej wiedzy z zakresu budowy mięśni u mężczyzny nie mają.
@satiata: Dziewczyny na siłowni trenują w inny sposób. Skoro widzę, że one robią jakieś aerobiki, zumby, prowadzą tylko kobiety i na siłowni w ogóle nie dotykają sztangi, to wysoce prawdopodobne jest, że nie mają na tyle pojęcia o martwym ciągu, aby wyeliminować u mnie wszystkie błędy. Co innego gdyby to były trójboistki.
@piwniczny_koks: bo do fitness klabów chodzą grubasy albo suche leszcze dyskomuły, tłuste panny które chcą zrzucić "troszeczkę sadełka z brzuszka i tłuszczyku z nóżek " byzmesmeni i tego typu pseudo elita, a oni mają inne cele niż wyglądać jak człowiek( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°). A taki przecietny Janusz widzi w takim "trenerze" swój ideał sylwetki, a panienki mokry ślad zostawiają, bo
@Need: ja teoretycznie wiem jak powinien wyglądać u mnie martwy ciąg, czy przysiad. W praktyce jednak przy MC gubię proste plecy, a przy siadzie nie mogę zejść udami niżej niż kolana. Czuję jakbym miał zbyt krótkie achillesy. Potrzebuje kogoś kto ustawi mnie, wskaże co robię źle i powie w jaki sposób mam nad tym pracować. Zauważyłem, że jestem bardzo sztywny, nie zrobię np. siadu płotkarskiego. Nie wiem, czy to nie jest
@piwniczny_koks: Z tego wynika, że masz po prostu skurczone mięśnie, ekspertem nie jestem, ale też tak właśnie mam, szczególnie mięśnie dwugłowe, które kurczą się od siedzenia (DAMN YOU SIEDZACY TRYBIE ZYCIA), muszę je co chwilę rozciągać, ogarnij sobie jakieś ćwiczenia rozciągające na zwiększenie zakresu ruchu.