Wpis z mikrobloga

Jestem uczniem trzeciej klasy technikum informatycznego.
Na informatyce jedyne środowiska do programowania lub tworzenia stron www jakich się uczyłem to C++, JavaScript, Html, CSS.
Postanowiłem że wezmę się za siebie i dalszym rozwojem pod tym aspektem pokieruje sam. Zapisałem się na praktyki do pewnej firmy zajmującej się programowaniem. Podczas praktyk będę musiał stworzyć jakąś aplikacje internetową, Już z góry Pan który podczas praktyk będzie mi pomagał podał listę środowisk których muszę się nauczyć :
-C#
-jQuery
-ASP.NET MVC
- Microsoft SQL Server i Microsoft SQL Server Express

Szukać umiem, więc osobiście będę szukać kursów, poradników dotyczących tych środowisk. Ale może ktoś z was też się kiedyś uczył tak jak ja i poleca jakieś kursy, poradniki, książki które jego zdaniem są prowadzone w sposób który sprzyja nauce ?

Pozdrawiam
#programowanie
  • 23
Najlepszy sposób jak dla mnie na naukę to po prostu rozwiązywanie problemów w trakcie przez wyszukiwanie ich rozwiązań w internecie. Wyznacz sobie cele projektu w formie jakiejś specyfikacji a potem jeżeli czegoś nie umiesz zrobić lub nie działa czytaj o tym w internecie. Jak dla mnie najszybciej tak przyswoisz wiedzę niż na sucho czytając jakąś książkę, nawet przerabiając jakieś proste przykłady z niej.
@Boniekk: powiedz temu "panu", że jest kretynem ;)
-C#
-jQuery
-ASP.NET MVC
- Microsoft SQL Server i Microsoft SQL Server Express

Masło maślane., po co Ci taka firma? Zrobi Ci tylko mętlik w głowie.
Zdecyduj się na technologie przyszłościowe i...powiązane.
np.
javascript+java+jakieś node.js, angularjs -> opanujesz javę i javęscript, masz zapewnioną kasę na dekady. Z angularem nadaje się również pod mobile.
to tylko przykład, tymczasem dał Ci c# czy technologie microsoftu,
@Boniekk: pomijając kursy internetowe, tutoriale itp. to jak masz parę groszy, to warto zaopatrzyć się w książki omawiające tematy stricte dla początkujących, sporą bibliotekę masz na helionie czy packtpub

Dokładnych tytułów ci nie podam ale wystarczy spojrzeć na komentarze, opinie aby wiedzieć co jest dobre a co omijać :)
@SzemranyInkub: chce pracować? :) wiesz, oferty technologiami microsoftu też są, ale zauważalnie mniej, to hermetyzm technologiczny, zamknie się w półświatku microsoftu, a jak firma podupadnie to on razem z nią ;)
Ja bym patrzył na to, czego się teraz używa i co się rozwija w zastraszającym tempie, a tutaj javascript błyszczy
@Ragnarek: Dzięki za opinię, no niestety praktyka już "zaklepana" więc spróbuję w tej firmie. W wakacje w ramach jakiegoś programu ze szkoły znów będę musiał wybrać jakieś miejsce do odbycia praktyk, może wtedy uda się wyszukać czegoś pod ten wzorzec.
@ssailorr: z tym, że technologie microsoftu to typowa korpo-praca ;) Java/Javascript/angulare,nodejsy dają Ci jednak większą swobodę wykorzystania tej wiedzy:
-korpo
-freelance
-kontrakt
-własne strony, produkty, multiplatformowe aplikacje mobilne, itp. może pracować w korpo, a od własnych produktów odcinać kupony
Wyżej wymienione technologie Microsoftu w świecie mobile nie istnieją. No...może C# się znajdzie w Unity3D.
Chciałbym mieć jednak większy wybór, ale to już zależy od niego ;) Reszta technologii to rozwiązania dla