Wpis z mikrobloga

Niesamowicie ciekawe zagadnienie: jak położenie naszego Układu Słonecznego w galaktyce może prawdopodobnie wpływać na masowe wymieranie gatunków na Ziemi.

Sama nie spotkałam się jeszcze nigdy z tą koncepcją i jeszcze bardziej uświadamiam sobie, jak ważna w geologii jest znajomość szerszego kontekstu - nie tylko w skali jednego układu, ale i całej galaktyki!

Bonusowo - klip z Mass Effecta :)

#geologia #geofizyka #astrofizyka #ciekawostki
misja_ratunkowa - Niesamowicie ciekawe zagadnienie: jak położenie naszego Układu Słon...
  • 6
@Aryo: Studiowałam geologię, ale o tym nie słyszałam. O wymieraniu gatunków wspominano m.in. w kontekście przebiegunowania Ziemi, ale tej możliwej przyczyny nie znałam. Nie mogę jednak powiedzieć, żebym chodziła sumiennie na wszystkie możliwe wykłady ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc mogło mnie coś ominąć.

PS A Ty co studiowałeś?
@misja_ratunkowa: A w jakich latach studiowałaś? Wiele zależy od wykładowcy (to oczywiste, wiem), czasem trafia się dziad który bazuje na tym co czytał 10 lat temu (czasem to ma sens, ale nie zawsze), a czasem osoba zafascynowana dziedziną którą wykłada i na bierząco potrafi opowiadać co pojawiło się w publikacjach naukowych w ostatnich miesiącach (np. prof. UG, dr hab. Małgorzata Witak :) )