Wpis z mikrobloga

@AwizisieAkat: Oczywiście że nie. 6 miesięcy doświadczenia komercyjnego na stanowisku deva to jednak przesada imho. 3 miesięczne praktyki, dopiero może Cię wezmą na staż na deva, czyli w sumie prawie rok #!$%@? się za darmo i półdarmo żeby wyłapać juniora za te max 3k na ręke?
@emjey20: jak wyżej. Junior to standardowo 1-2 lat doświadczenia. Niektórych firm po prostu nie stać, żeby brać totalnych świeżaków (których trzeba po studiach i tak wszystkiego nauczyć), więc chcą kogoś co robił już coś komercyjnie. Z drugiej strony nie stać ich na kogoś z sensownym doświadczeniem, więc biorą juniorów, którzy coś już w życiu komercyjnego programowania lizneli. Osobiście nie uważam, że w programowaniu trzeba kiedykolwiek iść na staż, ja zacząłem od
@emjey20: To tak na prawdę wszystko zależy od umiejętności. Mnie z rocznym doświadczeniem w javie i rocznym wcześniej w pehapie (oczywiście mowa o komercyjnym) zakwalifikowali na regular/contributor java developer, więc nie ma reguły z tym ile masz lat doświadczenia
@emjey20: sluchaj u nas zatrudnili kolesia na 3 miesieczny okres probny. Po okresie probnym dostal normalny kontrakt a po 6 miesiacach chca sie go pozbyc bo sie w ogole nie nadaje do programowania... Przy zatrudnieniu kolejnej osoby okres probny zostaje wydluzony do 6 miesiecy na start z mozliwoscia przedluzenia go... 6 miesiecy w programowaniu to tak naprawde "nic".