Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, natknąłem się na pewien artykuł który ktoś z mojej rodziny nawet udostępnił szerząc propagandę antyglutenową i mam pewien dylemat. Artykuł ze strony dziecisawasze.pl i leci tak:

"7 powodów dla których warto unikać dzisiejszej pszenicy"

"..To niestety tylko wierzchołek góry lodowej:
"Dr William Davis udokumentował kilkaset badań klinicznych, które dowodzą negatywnych skutków spożywania pszenicy. Pokazują one związek pszenicy z zaburzeniami neurologicznymi (...), chorobami serca, akumulacją tłuszczu trzewnego (...), zaćmą, cukrzycą i zapaleniem stawów."
Pszenicy warto unikać!"

Uruchomiłem malutkie #csiwykop wpisałem nazwisko gościa Dr William Davis i prócz wszechobecnej reklamy jego diety bezglutenowej znalazłem artykuł pod adresem https://www.quora.com/Where-is-the-science-and-data-behind-Dr-William-Davis-Wheat-Belly-book

Jest tutaj pewna część zwrotów, które nie do końca ogarniam.. Czy ktoś z Was byłbym w stanie taki artykuł przetłumaczyć? Chciałbym wstawić to do lektury, bo mam wrażenie że kobieta która to udostępniła (moja rodzina de facto) jest lekko nawiedzona... Łącznie z ruchem antyszczepionkowym.

#gluten #bezglutenu #zboze
  • 5
@Airbooz: To tak: jesteś celiakiem - gluten szkodzi, są problemy neurologiczne, kości, stawy, niefajnie jednym słowem.
Nie jesteś celiakiem - gluten jest spoko ʕʔ
PS Na grupach bezglutenowych głupie baby pytają czy wodę mogą pić...
@Airbooz: Gluten rozwala kosmki jelitowe i przyswajalność w jelitach drastycznie spada - a konsekwencje to wiadomo, z tego że nie ma witamin, minerałów, składników odżywczych. W dużym skrócie.
Wiesz, z tą modą jest tak że ludzie od razu ooooo czują się lepiej jak jedzą bezglutenowo "robiłeś badania, kolonoskopię, krew?" "nie, bo gluten ogólnie szkodzi". Noż kurde, przez takich patrzą na prawdziwie chorych jak na debili. Zmianę czuć bo te osoby przestają
@Airbooz Prawie każda dieta jest korzystna, a rezygnacja z glutenu eliminuje różne wysoko kaloryczne dania. Jednak nawet celiacy mogą jeść pszenicę, jeśli usunie się z niej gluten.