Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Czy któreś z was zna strony internetowe z mieszkaniami na wynajem w Portugalii (Algarve)? Znalazłam chyba tylko jedną stronę z normalnym wynajmem, a reszta to wynajem wakacyjny.

Chcemy się z niebieskim przenieść w tamte okolice, więc jeżeli macie jakieś pro-tipy nt. mieszkania w Portugalii to chętnie przeczytam.
Obecnie mieszkamy w Szkocji.

#portugalia #kiciochpyta #emigracja #pytanie
  • 15
@bgonzo: Zabrzmi to bardzo głupio, ale wszystko. Generalnie chciałabym wiedzieć, czego oczekiwać, bo sama przeprowadzka dyktowana jest moimi problemami zdrowotnymi (sugerowana zmiana klimatu na śródziemnomorski), więc wytypowaliśmy Portugalię sugerując się prognozą pogody, ale wiele o życiu tam nie wiemy.
@Emkacf: Nie wiem co moge powiedzieć. Klimat chyba wiesz jaki jest. Byłem w październiku to słoneczko grzało fajnie i było +30. Między marcem a pazdziernikiem praktycznie nie pada. Generalnie poza Lizboną wydaje mi sie troszke zadupiaście. Byłem w Faro i już w wakacje wydawało mi sie to niezłe zadupie, więc boje sie jak to wyglada poza sezonem. Ceny podobne do polskich. Najem drogi, generalnie z pracą też jest różnie/ciężko. Na kokosy
@Emkacf: Jeśli już zdecydujecie się na Algarve to szukajcie czegoś na zachód od Portimao. Faro jest nastawione na głównie turystyczny klimat. Albufeira jest bardzo często wybierana przez Anglików, sporo z nich na emeryturę się tam przeprowadza. Fajne dość miasto, ale nie ma takiego klimatu jak chociażby Lagos czy Luz, które jest wybierane na miejsce do życia przez podróżników, freelancerów, surferów, a nawet hipisów co tworzy mega pozytywne przeżycia. Znam Australijczyków, którzy
@Abdizriel Jest jakieś jeszcze za Portimao, ale to jest jakieś lokalne i wykorzystywane chyba tylko dla awionetek. Loty z Faro do UK są regularne i realizowane przez kilka linii lotniczych więc z podróżowaniem problemu nie ma. Btw, pociągi na południu Portugalii są dość przestarzałe i wolne. Najlepszą opcją jest ewentualne wypożyczenie samochodu tym bardziej że ceny są w porządku ( wyłączając czerwiec-wrzesień ). Są też autokary, więc ostatecznie to i takie wyjście