Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś z Was Mondeo MK4 z rocznika plus minus 2010/2011 (chodzi mi o wersję już po lifcie) w 2-litrowej benzynie (145KM) w kombiaku lub Toyotę Avensis II z rocznika 2008-2009 z benzynowym 1.8 (129KM), też kombi.
Rozglądam się za jakimś rodzinnym kombi w okolicach 30-35 tysięcy złotych. Koniecznie z silnikiem wolnossącym, benzyna. Może ktoś ma jakieś inne propozycje lub porady?
#motoryzacja #toyota #ford #kiciochpyta
  • 23
@plecak_odrzutowy mi w 2 litrowym dieslu bez chipa raz dwa zaczelo brakowac mocy to co dopiero w benzynie 145KM. Dopiero po chipie bylo juz w miare ok. W tym roku jechalem w 4 osoby do chorwacji, bagaznik zaladowany po sam sufit i wgralem seryjny program, w gorach to bylo czuc ze mu juz ciezko.
@Shmit: rozumiem, jest to jakiś argument ale z drugiej strony - wyjazdy za miasto mam raz na jakiś czas, głównie autem poruszam się po mieście a jeżdżenie z 200 konnym motorem po 100-tysięcznym, niewielkim mieście z wąskimi jezdniami to nic przyjemnego dla kieszeni. Staram się wypracować jakiś kompromis w tej kwestii.
@plecak_odrzutowy: mój 250 konny samochód pali mniej na trasie niż ten który chcesz kupić. W mieście wiadomo ze więcej. Ja zamiast tej niewielkiej oszczędności wole chyba mieć komfort i bezpieczeństwo bo wiadomo ze u nas na drogach niebezpiecznych sytuacji jest mnóstwo. Samochodem z mocnym silnikiem nie musisz jeździć jak pryszczaty nastolatek. Ale możesz przycisnąć jak potrzebujesz
@plecak_odrzutowy: z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nawet po mieście gorzej się jeździ takimi :P
Mam 125KM w mk3 sedanie i to jest tak na styk(a kombii więcej waży). 145 to by było dobre właśnie do sedana/htb.
@plecak_odrzutowy: Mazda 6 GH 2009 - mam liftback'a 2.0 z podtlenkiem cebuli, daje radę. Od razu wjechała konserwacja podwozia i na razie spokój. Akurat mnie przekonało spalanie, nie moc. Jeżdżę głównie trasami A4/S8, rozkręcam się do 170 i tak całą trasę zazwyczaj utrzymuje. Spali przy tym 12lpg/100 i mniej więcej tyle samo w mieście #wroclaw, przy dość dynamicznej jeździe :)
Wolnossące mogą być tańsze w utrzymaniu.
@plecak_odrzutowy: mój w mieście max 14-15 tak piszą. Ja nie sprawdzam bo serio czy litr w jedna czy w druga stronę to nie robi różnicy. Wiem za to ze jak trzeba to mam pod noga dużo koni i niutonometrów. Już nie jeden się zdziwił ( ͡º ͜ʖ͡º)
@plecak_odrzutowy: Mam poliftowego Avensisa II benzyna 2.0 (147KM) i jeśli samochodem jadą 4 osoby i jest trochę bagażu to zaczyna brakować mocy. Auto jak dotąd bezawaryjne, pojemne i wygodne. Jedyny problem to psujące się odbłyśniki w ksenonach.