Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wewnętrznego dysku HDD 3,5" i jestem totalnie zamieszany. Jak to jest z dyskami WD Black? Na allegro są modele z 2011 roku i kosztują 400 zł, tymczasem modele zeszłoroczne około 350. Który z dysków uchodzi obecnie za najwydajniejszy i najbardziej niezawodny? Potrzebuję 1TB, cena raczej bez znaczenia

#pcmasterrace #komputery
  • 12
@cysiekw: gwarancja nie zwróci utraconych plików :-) to ma być dysk-magazyn-archiwum, więc nie będę robić backupu tych danych, ale jednocześnie chciałbym zapewnić im największe bezpieczeństwo. Potrzebuję też stosunkowo dobrej wydajności przy odczycie/zapisie dużych plików

W linku jest to dość obszernie opisane więc poczytam
@dGustator: no to co powiesz na to że mój nas Synology na raidzie 1 z dyskami po chyba 500 zł sztuka - segate 3TB padły oba w 2 tygodnie po 26 mscach działania i dupa z backupu ? Ja bym już wolał szukać backupu w chmurze niż się pierdzielić w domu. Albo wydał z 3k i kupił qnapa z 4 dyskami, na miroring na 2 dyskach nie pujdę już nigdy.
Cytowany tekst...chciałbym zapewnić im największe bezpieczeństwo


@dGustator: To się tak nie da. Tylko backup a najlepiej dwa robione systematycznie i trzymane w innych lokalizacjach.
@AdamES: mam już 7 dysków i ponad 5 TB zbackupowane, a nie chcę kolejnych dysków duplikować. Tutaj akurat dane nie są aż tak ważne, bo to tylko przetworzone dane z innych dysków - więc nic, czego nie da się odtworzyć w ciągu paru godzin, ale wiadomo, że wolałbym, aby dysk się jednak nie psuł :) O WD Red czytałem też, ale martwi mnie ta prędkość 5400 rpm. WD Black wydają się
@dGustator uno 7200 padnie szybciej niż 5400 bo ma większą prędkość oraz wyższą temperaturę pracy. Dysk działa dużej jeśli ma niższą temperaturę. Masz farta ja mam odwrotnie na półce mam z 15 dysków padnietych z ostatnich 10 lat i zgadzam się ze stwierdzeniem że ten twój stary 10 latek jest lepszy i będzie działał nadal i szansa że się posypie jest niższa niż dyski po powiedzmy 2010 roku
@AdamES: faktycznie, za dużo tego na moją głowę… Szkoda tylko, że Red Pro nie wystepuje w pojemnościach 1-2TB, 4TB to dla mnie trochę zbyt dużo, ale przemyślę, czy nie zrobić małej reorganizacji i może się na niego zdecyduję

@cysiekw: a jak w rzeczywistości wyglądają różnice w prędkościach dysków 5400 i 7200? Spadek wydajności jest proporcjonalny do mniejszej prędkości obrotowej?