Wpis z mikrobloga

@maniserowicz: Dostosowywanie się do ciągłego przeszkadzania i zaczepiania, zamiast zorganizować pracę tak, żeby mieć możliwość koncentracji i skupienia się na jakichś zadaniach - no pierwszorzędny pomysł! W ogóle programowanie po 15 czy 20 minut z założenia to jak strzelanie sobie w kolana.

Jak zawsze prezentujesz wszystko tylko w ekstremach, albo czarna, ciemna piwnica, albo przeszkadzanie co 10-15 minut, albo jakiś wielogidzinny flow, albo pisanie w krótkich minutach. Byle tylko na siłę
  • Odpowiedz
W ogóle programowanie po 15 czy 20 minut z założenia to jak strzelanie sobie w kolana.


@meohaw: nie zgadzam się, jak stosujesz prawidłowo pomodoro to jest super. Oczywiście o ile stosujesz prawidłowo, to nie tracisz flow.
  • Odpowiedz
@rubytree: A jakoś tak standardowe pomodoro nie jest 25 minut czy coś? To jest moim zdaniem minimalny zakres czasu który warto poświęcić na jakieś zadanie. Ja osobiście robiłem pomodoro na 35 minutowym czasie i sprawdzało się elegancko. Co by nie mówić, nie uważam, że 15 minutowy okres jest wystarczający.
  • Odpowiedz
@meohaw: tak 25min to wystarczając czas, żeby coś napisać a jednocześnie na tyle mały, że jak się zatniesz to nie stracisz za dużo próbując samemu rozwiązać zanim kogoś zapytasz. Ogólnie używam od wielu lat i jestem bardzo zadowolony. Kiedyś napiszę blogposta na ten temat bo długo by opowiadać.
  • Odpowiedz
@rubytree: No to jak rozmawiamy o tak małym przedziale czasowym to różnica 5 minut to już 20% twojego czasu, a różnica 10 minut to 40%, więc dlatego też nie uważam, żeby 15 czy 20 minut wspominane przez opa dalej tak dobrze działały. Najciekawiej by było jakbyś przetestował :)
  • Odpowiedz
@meohaw: niewiele z tego wywodu zrozumiałem... że lepiej nagrywać mówiąc o tym jak to jest średnio i normalnie?
O strzelaniu w kolana mówisz na podstawie jakiej? Bo jak dla mnie umiejętność pracy właśnie w takich slotach jest wspaniała.
Ja mówię o swoich doświadczeniach, ty o swoich. Ja twoich nie krytykuję, ty moje tak. Na tym zatem kończymy dyskusję, przepychać się tutaj nie zamierzam.
  • Odpowiedz
Ja twoich nie krytykuję, ty moje tak


@maniserowicz: To wrzucasz do sieci swoje filmy po to żeby co... żeby nie można się było na ich temat wypowiedzieć? No to faktycznie, nie ma o czym dyskutować.
  • Odpowiedz