Wpis z mikrobloga

#stopfakenews #fakenews #szwecja #ekologia #polityka

komentarz do wpisu i dyskusji pod tym wpisem: http://www.wykop.pl/wpis/22796239/polsce-potrzeba-partii-zielonych-polska-ma-totalni/. Pozwolę sobie zawołać plusujących i wypowiadających się: @Duze_piwo, @TouchFluffyTail, @redrubies, @MiKeyCo, @jestem_na_dworzu, @saracenxc, @bgb1

@johanlaidoner

@MiKeyCo: Jakoś wg Ciebie nie byli "pożyteczną partią", a z roku na rok ich popularność rośnie- jak niby to wytłumaczysz? Jak ja to tłumaczę? Ludzie są co raz bardziej świadomi i co raz bardziej przerażeni niszczeniem środowiska i jak wpływa na nich- w Polsce ludzie powinni być wręcz śmiertelnie przerażeni tym co się dzieje w tej kwestii. Np. w Szwecji w 2014r. po raz pierwszy Zieloni byli w rządzie, może niedługo w 100% przejmą władzę ,z roku na rok coraz większe poparcie.


Poparcie dla Partii Zielonych nie rośnie, a spada. W wyborach uzyskali 6,9%, a w 2016 oscylowali pomiędzy 4,7% a 5,5%... #
Dlaczego? Ano między innymi dlatego:

1. Minister budownictwa/mieszkalnictwa, Mehmet Kaplan, ma powiązania z Szarymi Wilkami, neofaszystowską młodzieżówką z Turcji. Przytoczony Gustav Fridolin zaciekle bronił Kaplana... #

2. Yasri Kahn, inny polityk z Partii Zielonych, twierdzi, że religia zabrania mu podawania ręki kobietom (nie, nie zabrania). Tutaj już Fridolin przyznał, że zagranie nie było całkiem fair. Stwierdził również, że nie spodziewał się, że "aż tyle kobiet takie zachowania oburzają". #

3. Były rzecznik prasowy, Åsa Romson, uważa, że ataki na WTC 11/9 to zwykłe wypadki/katastrofy lotnicze. #

4. Politycy z Zielonych zwracają uwagę na to, że brak jest w obecnej strukturze partii dobrego lidera. Niektórzy nawet wnoszą o pozbawienie Fridolina jego funkcji. #

5. Partia traci członków- 3000 osób odeszło z Zielonych w 2016 r. Obecni partia liczy około 13600 osób. #

Te i inne skandale sprawiły, że w badaniach opinii publicznej co i raz przewija się wątek zerwania koalicji rządowej - 42% badanych uważa, że Socjaldemokraci powinni zerwać koalicję z Zielonymi. Wątpię też, żeby Zieloni uzyskali 100% poparcia - po pierwsze naród nie jest w ciemię bity, żeby dać 100% jakiejkolwiek partii (bye bye, totalitarism), po drugie ekolodzy/ludzie, którym zależy na środowisku połapali się, że Partia zielona jest tylko z nazwy... Obecnie Zieloni zajmują się projektem podatku od internetu, wprowadzają bardziej realne mapy do Minecrafta i chcą zakazać anonimowych blogów. Młodzieżówka partii chce z kolei strzelać do białych z łuku, jak sama stwierdza "nienawidzi białych".

I to nie jest tak, że w ogóle nie popieram ich idei - uważam, że dotacje na panele słoneczne, wyższe podatki od trupów samochodowych, ekologia w szkołach i mniejsze podatki za zbudowanie "zielonego domu" to całkiem niezłe pomysły. Niestety stanowią one promil wszystkich wniosków, jakie Zieloni złożyli do parlamentu. Reszta projektów z ekologią ma niewiele wspólnego...
  • 8
@aldrig: No ok, ja nie mówię, że partia zielonych w Szwecji, w Niemczech czy gdziekolwiek indziej jest super. Uważam, że powinna powstać i rządzić partia, której główne założenia będą odnośnie ekologii i środowiska, zresztą nie ważne jak tam się nazywa zresztą.
nie mówię, że partia zielonych w Szwecji, w Niemczech czy gdziekolwiek indziej jest super. Uważam, że powinna powstać i rządzić partia, której główne założenia będą odnośnie ekologii i środowiska, zresztą nie ważne jak tam się nazywa zresztą.


@johanlaidoner: To dlaczego podajesz nieprawdziwe informacje o Zielonych w Szwecji? Wkurzasz się na fakenews o imigrantach, a sam podobne publikujesz.

Wnoszę o rozsądek i sprawdzanie źródeł, nic więcej.
@aldrig: Ja coś mówiłem o imigrantach? Nie pamiętam... Przez ostatnie lata Partia Zielonych w Szwecji miała co raz więcej głosów, ale faktycznie w ostatnich dwóch latach mógł nastąpić spadek, nie zauważyłem tego.
@Hamouma: Co w ogóle ma do tego płeć? Życie na ziemi jest czymś unikalnym co należy chronić bo nie warto niszczyć czegoś tak pięknego by jakiś Janusz biznesu o którym nikt nie będzie pamiętać za sto lat mógł się trochę dorobić kosztem środowiska (podczas gdy zniszczenia będą się goiły przez tysiące a nawet miliony lat). Na chwilę obecną nie znamy nic podobnie niezwykłego co biologiczne życie nie tylko na poziomie pojedynczych