Wpis z mikrobloga

@SNAKE_83: przecież pełno ludzi jeździ w takich miejscach ponad 140km/h - takie ograniczenie nie znaczy, że możesz sobie ciągiem jechać lewym i nikt nie może cię wyprzedzać bo to teoretycznie niedozwolone...
a nikogo tam nie mieliście kawał drogi do wyprzedzania razem z tym z przodu, czasem to serio potrafi już innych wkurzyć jak sobie lecą szybciej, a inni bez powodu blokują lewy pas... zachowanie hyundaia mimo wszystko idiotyczne.
  • Odpowiedz
@bartez_94: wiesz z jaką prędkością jechały auta? dużo jeździ i takim się zjeżdża z drogi, dla świętego spokoju, ale tu chyba inny przypadek był, zaraz dalej był wjazd z prawej strony.

szkoda że z lewego nie spychał, bo wygląda że jak jedzie szybciej to można... nice
  • Odpowiedz
@SNAKE_83: nie wiem z jaką jadą, z tego co wrzuciłeś widzę, że duża jakoś specjalnie nie jest, ludzie na prawym nie jadą wcale wolniej niż wy i blokujecie lewy pas bo bardzo powoli się do tego kierowcy zbliżacie, a znając praktykę hyundai pewnie siedział na dupie (widać też, że jedzie sporo szybciej) i się wkurzył więc poleciał prawym, a potem awaryjnym xd
  • Odpowiedz
@SNAKE_83: lewy pas jest do wyprzedzania a ty se nim jedziesz tak po prostu... Przypomniało mi się jak wracałem z Gdańska i cudowny pan w jakimś fiacie pędził 10minut 120km/h lewym pasem i nie chciałem go z prawej strony wyprzedzać, no ale cóż...
  • Odpowiedz
@GordonFreeman: @Slawek91: jest napisane, że taka akcję odwalił przynajmniej 3 razy, jak przewidzisz pojawienie się auta z prawej strony z pasa wyłączonego z ruchu zza autobusu który właśnie wyprzedzałeś? patrzysz cały czas we wsteczne lusterko, mając jeszcze słońce z tyłu?
  • Odpowiedz
@GordonFreeman: Może dlatego, że wyprzedzał ten niebieski pojazd z prawej strony. W 00:00 odległość do niego to 100m. Więc jaki jest sens przy 140km/h zjeżdżać dosłownie na 1 sekundę, żeby ponownie wjechać na lewy. Przecież musisz zachować bezpieczny odstęp.
  • Odpowiedz
@Slawek91: Sorry ale nie wiem czy oglądamy ten sam filmik? ten niebieski pojazd był daleko więc nie był to zjazd na 1 sekundę i w tym wypadku kierujący powinien zjechać na prawy pas. Dopiero po dojechaniu do samochodu zacząć wyprzedzanie. Wtedy nasz główny bohater mógł by sobie jechać lewym pasem i nie było by tego filmiku(oczywiście nie usprawiedliwiam tego co zrobił).
  • Odpowiedz
@GordonFreeman: Nie wiem czy wiesz, ale kamerki samochodowe mają to do siebie, że zaburzają perspektywę odległości. Zobacz na pikietaże po lewej stronie. Odległości pomiędzy nimi to 100m I porównaj sobie z odległością pomiędzy autami.
  • Odpowiedz