Wpis z mikrobloga

Czo ten #wykop to ja nie wiem... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Miniaturki na #mirko nie działają to paczę gdzie to leci. Niespodzianka - przez ukraińskiego ISP retn.net - http://bgp.he.net/AS59922#_graph4
Koniec końców do Poznania dostajemy się przez Poznań (!) -> Hamburg -> Amsterdam -> Londyn -> Frankfurt-> Poznań ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#technologia #siecikomputerowe #sieci
samozuo - Czo ten #wykop to ja nie wiem... ( ͡° ʖ̯ ͡°) 
Miniaturki na #mirko nie dzi...

źródło: comment_8sOL0no2t2JIpji6IwFfAMbGvvJQGDMz.jpg

Pobierz
  • 19
@Artrix: na to wygląda. Stąd zapewne peering tylko z ich AS'em. Mega nieefektywny ale i tak najbliższy POP w Londynie. Cóż, albo ochrona albo dobre czasy.
@lukasz-wisniewski sugerowałem się flagą na he.net. Aczkolwiek daleko od prawdy nie jestem

A Timeline of RETN…
2003-2006 – Foundation
Founded by two Russian engineers who owned an ISP in St. Petersburg and intended to build their own international IP network;
@samozuo: wykop korzysta z greywizarda do którego ja i z upc i po vpnie się dostaję przez retna. Ilekroć widzę retna na trasie do jakiegokolwiek miejsca to zawsze ten transfer ssie, jak również transfer obrazków na wykopie.
@brokenik: Gównoburza jest zawsze na czasie ( ͡º ͜ʖ͡º) Witamy w internetach! :-)
Co do samego problemu to nie ma znaczenia, jak końcówka tunelu wykopu terminowana jest na POPie w Londynie ;-Zresztą jakby był inny peering to było by to widać w tablicy BGP czyż nie? No chyba że jakieś prywatne statyczne routingi przez jakieś lokalne IX'y...
ASy zarówno domowy jak i firmowy pozwolę sobie zachować
@abramek: nie przeczę i jakoś nie bolało mnie to do dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem patrząc na listę peerów RETN (http://bgp.he.net/AS9002#_peers) widać trochę mniejszych ISP (sortowanie ssie...) oraz kilku większych jak Orange czy Hawe. Dalej brakuje ogólnopolskich operatorów jak UPC czy Vectra. Z mobilnych widziałem T-Mobile, ale.. austriacke i czeskie.
@brokenik: okej. Dorzucę jeszcze Vectrę, która politykę peeringu ma dosyć otwartą. I co? Lecimy przez Pragę i Warszawę... Swoją drogą z podobnych akcji znane jest raczej Orange, chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)