Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #35
#jugopolskie

Podejrzewam, że dzisiejszego przeboju się nie spodziewacie!

Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz - Trudno tak [2004]
Piosenka, która bardzo długo utrzymywał się na listach przebojów i był grany przez rozgłośnie radiowe. Sama się zdziwiłam, gdy odkryłam, że tak naprawdę to też jest cover...

Tap 011 - Sanjaj me [1996]
Tap 011 to serbska grupa popowa, aktywna w latach 1994-2002. Jak sie okazuje, w Serbii byli bardzo popularni i wielokrotnie nagradzani. Jeśli chcecie poczuć klimat głębokich lat 90, odsłuchajcie sobie jeden z ich przebojów - dance'owy kawałek Bunda.
Sanjaj me znaczy "śnij o mnie". Piosenka pochodzi z albumu Gaće (tak, "gacie") :)

Ciekawostka:
Zespół początkowo (1992) składał się z trzech raperów i nazywał się "Tapiri". W 1994 roku dołączyły do nich dwie wokalistki, a nazwa zespołu została skrócona do "Tap". Dodano jednak drugą część - 011. 011 to kod Belgradu, skąd pochodzą wszyscy członkowie zespołu.

Tagi:
#jugoslawia #serbia #tap011 #krawczyk #krzysztofkrawczyk #edytabartosiewicz #90s #lata90 #pop #jugopolskie #muzyka #cover #ciekawostkimuzyczne #polskieprzeboje

Sanjaj me, bo trudno tak

  • Tap 011 - Sanjaj me 18.2% (2)
  • K. Krawczyk, E. Bartosiewicz - Trudno tak 81.8% (9)

Oddanych głosów: 11

kostniczka - JUGOPOLSKIE #35
#jugopolskie

Podejrzewam, że dzisiejszego przeboju s...
  • 9
@ArekJ: o, czyli Ciebie nie zaskoczyłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Następnym razem mi się uda ( ͡ ͜ʖ ͡)
W ogóle, to o ile nic nie dołożę, zostało mi jeszcze piosenek na 21 wpisów, w tym 3 trochę naciągane (ale myślę, że ciekawe) :D