Wpis z mikrobloga

  • 20
@TymRazemNieBedeBordo misiu pysiu, widać że masz znikome pojęcie o byciu muzykiem, nawet przeciętnym. To równie dobrze można powiedzieć, że programista nauczył się kilku komend i je teraz #!$%@? x10000000 xD
  • Odpowiedz
coś w tym prawdy jest, ale to strasznie uogólniając. bo programista przeciętny i tak musi się babrać i podchodzić kreatywnie do problemu, poznawać nowe rzeczy, umieć je zastosować, by nie wypaść z rytmu. A przeciętny muzyk nauczy się kilku riffów , kilka skal, i będzie je #!$%@?ć x1000000 . Oczywiście, podkreślam, przeciętny bo zaraz mnie zjedziecie xD


@TymRazemNieBedeBordo: I tak i nie, z jednej strony wielu muzyków faktycznie grywa do kotleta
  • Odpowiedz
@Batoon: ja jako programista zazdroszczę kompozytorom, malarzom, rysownikom itd. wyobraźni i umiejętności. Nawet zazdroszczę ludziom, co po prostu na czymś grają, bo sam nie potrafię.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Ok fajnie a co ma rozwiązywanie całek do programowania? Chyba właśnie chodzi oto, że programista musi umieć wyszukiwać informacje w internecie, myśleć a nie uczyć się na pamięć schematów rozwiązywania, cokolwiek. Dlatego programiści maja wyższe zarobki (nie umiejo całek) niż ludzie którzy umieją je rozwiązywać (bo nauczyli się schematów) a i tak pracują na "słabszym" stanowisku które nie wymaga takiego myślenia.

A to że programiści maja zawyzone ego, są bufonami
  • Odpowiedz
@yegomosc: to jest właśnie najśmieszniejsze, że autor nie zdaje sobie sprawy z teoretycznego zaplecza jakie stoi za muzyką i żywi januszowe przekonanie, że to takie #!$%@? randomowych znaczków jak debil.
  • Odpowiedz
@Batoon: U mnie na wydziale krąży taki żart - "Jeśli jesteś za mało kreatywny na matematykę albo fizykę teoretyczną, to zawsze możesz zostać poetą" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Batoon: Większość stanowisk związanych z programowaniem to taka forma robolstwa, tylko bardziej nowoczesna niż machanie łopatą, a komputerowcy i tak czują się, jakby wynajdowali lek na raka z przerwami na unifikowanie grawitacji z kwantową teorią pola xD
  • Odpowiedz