Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot #mikrokoksy wczoraj siadły dwa rekordy! Poniżej podsumowanie Project Momentum 2017
https://www.youtube.com/watch?v=h1pA_KHOPhw - VIDEO
Przysiad - 150kg (+5kg) PR
Wyciskanie leżąc 105kg (+2,5kg) PR
Martwy ciąg 190kg (+0kg) -10kg poniżej mojego dotychczasowego rekordu.
Waga: 98,2 (+1,7kg)

Technicznie rekord w siadzie pozostawia wiele do życzenia, wszystko na dole puściło, stabilizacja poszła się j.... No i to chyba mój nowy najdłuższy siad w życiu xD

WL - tak samo wymęczone, ale cieszę się, że poszło.

Ciąg - Wszystko technicznie było w miarę OK, próby na 180 i na 190 to było masło, no a 195kg jak widać... nawet nie ruszyło z ziemi. Chyba już główka nie wytrzymała ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym core mam słaby, poślady i dwójki, także pewnie tu leży pies pogrzebany. Mimo wszystko i tak jest nieźle, bo w czasie trwania programu przydarzyła mi się kontuzja pleców, mój lewy bark też dawał o sobie znać, więc dobrze, że chociaż siła nie spadła.

Teraz czas na krótki deaload, rozpoczęcie rekucji (wreszcie!!!)i zabranie się za naprawianie moich słabości. Cel na najbliższe 6-8 tygodni:
1.Walka z moją hiperlordozą i wzmocnienie core
2.Redukcja!
3.Naprawa słabych ogniw (poślady,dwójki, góra pleców)
4.Ogarnięcie asymetrii - biodra,barki
5.Wprowadzenie low-bara

Bez zrealizowania pierwszych 4 punktów moja progresja z ciężarem dalej będzie tak mozolna, jak do tej pory albo niemożliwa, bo prędzej czy później się rozsypie.

edit: ogarnąłem (chyba) dlaczego moje pięty pronują w siadzie - mam strasznie przykurczone przywodziciele, na początku tygodnia przed siadami je rozluźniłem i rozciągnąłem. Pięty były jak przyklejone do ziemi.

#trenujzrozumemigodnoscia #silownia #trojboj
  • 30
@wykopowy_tester: dokładnie,za każdym razem minimalnie się dupa odrywa bo te ławki dla karłów są zrobione, w dodatku wąskie jak cholera. Jak wyciskałem na normalnej, trójbojowej ławie to 0 oderwania dupy, nie mówiąc o stabilniejszej pozycji.
Nie nagrałem tego 147.5, a ładnie poszło, więc łyso by było nie wrzucić rekordu :D u mnie niestety główka często wysiada ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zwier: dzięki kumplu!
@brrrum: tj. napisałem wyżej, mam problem z biodrami który przekłada się na asymetryczne barki i w lewym cały czas odnawia mi się stan zapalny. To jedno. Drugie to za bardzo olałem trening hiper klatki i za bardzo specyficznie podchodzę do tematu - robię tylko WL i jego warjacje. Może pora dodać hantle, dipsy, rozpiętku itp. i stać się po prostu większym. Ustawienie na ławie pewnie też do poprawy.
@Brofessor: Od
@masz_ty_rozum_i_godnosc: będę nieco mniej pozytywnie nastawiony niż koledzy wyżej, ale szkoda chwalić, gdy nie ma za bardzo czego.
1) przy rekordach, jak sam napisałeś, technika nie istniała. siad - grinding w #!$%@?, nie było stabilizacji, bracing poszedł. wyciskanie - dupa zeszła z ławki, pchałeś z całych sił, grind ponownie.
2) to była masa? jeśli tak to spoko, waga poszła w górę. nie cieszyłbym się jednak aż tak bardzo - total spadł:
@karb: rozumiem Twój punk widzenia, aczkolwiek dla mnie to właśnie trójbój jest zajawką, a maksy to jego nieodłączna część - o to w tym wszystkim chodzi, nie taguję # kulturystyka. Czasami trzeba mocniej pocisnąć no i wychodzą słabe ogniwa. Pcham się na PR bo dostałem plan i chciałem go zrealizować do końca, zdając sobie sprawę z tego, że miałem uraz i licząc się z ewentualnymi konsekwencjami. Nie zawsze wszystko wychodzi perfekt.
@masz_ty_rozum_i_godnosc: kulturystyka? xD większość światowej klasy trójboistów radzi, żeby trenować jak kulturyści właśnie. rpe nie powstało znikąd, grinding jest szkalowany głównie przez trójboistów i dwuboistów, a nie koksów ćwiczących pod sylwetkę.
@brtk122: nie, bo może się połamać po drodze, albo nie progresować przez złą technikę właśnie. rozumiem, że Mark Bell, CWS, Jeremy Hamilton, Greg Nuckols i cała reszta internetowych 3boistów co miesiąc łamie technikę dla rekordu, ta? xD
@karb: Nie wiem gdzie widziałeś, że robię maksy co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież sam napisałem, że zbyt specyficznie ćwiczyłem w stosunku do mojego stażu i mam braki w hipertrofii więc o co chodzi?
Btw: total mi nie spadł w stosunku do początku programu - 200kg wciągnąłem znacznie wcześniej w dodatku na świeżo. Program zaczynałem ze 190kg. Nikt nie jest w najlepszej formie 24/h na dobę
@MyroN95: zmniejszam zakres ruchu, lepiej stabilizuję łopatki, mam korzystniejszą dźwignię, zabezpieczam barki - tak w skrócie.
@brtk122: no własnie nie rozumiem, tak jakby każdy początkujący/średniozaawansowany miał perfekt technikę. W ogóle jak zaczynasz i nie robisz od razu pięknego siadu atg to nie ma sensu się za to brać xD
Przecież kurde do wszystkiego potrzeba czasu.