Wpis z mikrobloga

Jak dopasować sobie dietę i ćwiczenia? Czy lepiej kupić od kogoś sprawdzonego?
Mam 163 cm wzrostu, ważę 56 kg. Mam otłuszczone górne partie kończyn to znaczy uda i pupę, triceps. Chcę nadal być krągła, ale nie chcę żeby wisiał mi tłuszcz. Wiem, że nie da się odtłuścić z jednego miejsca, dlatego postanowiłam zacząć ćwiczyć sama - już dwa miesiące temu zaczęłam się przygotowywać do siłowni zmieniając dietę- pozbyłam się słodyczy, napojów gazowanych, jem mnóstwo mięsa i nabiału, sama gotuję zamiast jeść gotowe. Ponieważ mam zerową kondycję zaczęłam biegać co wieczór. Co dalej? Jem około 2000 kcal dziennie, jeszcze nie znam dokładnie makroskładników bo nigdy tego nie liczyłam.
#pytanie #silownia #mirkokoksy
  • 31
jem mnóstwo mięsa i nabiału


@I4mL0: no to słabo.

Jem około 2000 kcal dziennie, jeszcze nie znam dokładnie makroskładników bo nigdy tego nie liczyłam.


@I4mL0: 2k kcal z mięcha to trochę co innego niż 2k kcal z tłuszczu i cukrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Licz makrosy i nie przesadzaj z białkiem.
@NHL_99: Nie mam "chłopak". A ponieważ w pełni świadoma tego czego oczekuję dodałam tag "silownia" bardzo mi pomogłeś swoją odpowiedzią.

@Sniezny_Koczkodan: To mam jeść tłuszcz i cukry skoro mięso i nabiał są słabe? Trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi, jestem początkująca i nie wiem co oznacza "Nie przesadzaj z białkiem".

@Castiel: Nic nie ruszyło, dlatego chcę zacząć jakąś inną aktywność niż bieganie i szukam tutaj rady jak w ogóle zacząć.
@Polska5Ever: Ale po prostu kupić ją od kogoś? Gdzie szukać ilości tzw makrosów dla mojego ciała jeśli sama miałabym to obliczyć? Jeśli chodzi o trening znalazłam na forum FBW dla początkujących.
@I4mL0: Podejrzyj sobie Annę Karcz na youtube albo kanał dźwigaj dziewczyno. One tłumaczą podstawy dla lasek typu jak wyliczyć kalorie i makroskładniki, jak zaplanować i przeprowadzić redukcję, przykładowe posiłki i przepisy, trening itp.
@Sniezny_Koczkodan: Sugerujesz że w mięsie nie ma tłuszczu? Program na komórce wylicza mi że mam jeść 1200 kcal dziennie. Tylko że żeby osiągnąć 1200 kcal musiałabym jeść chyba wodę po ziemniakach i suchy chleb.
@I4mL0: Warto wziąć trenera personalnego na początek - pokaże ci jak ćwiczyć by nie zrobić sobie krzywdy. Drogo, ale warto.

Od biegania to schudniesz kiepsko i nieestetycznie. Z ćwiczeń, to na odchudzanie najlepsze przysiady i martwe ciągi. Nie bój się sztangi! Nie bój się obciążenia!
Bierz zeszycik na siłownie, zapisuj serie i obciążenia. Dbaj by ciągle zwiększać obciążenie (w slangu: progresja)
@hemoglobinka:

Ja kiedyś sporo schudłem tylko biegając (i tak nie byłem otłuszczony) tylko zgubiłem tyle tłuszczu, że żyły miałem na brzuchu, klacie, nogach i barkach bez napinki, bf pewnie 8% xD jak nie niżej. Ale jadłem wtedy za mało do aktywności, a to jest NIEZDROWE dla HORMONÓW ;)
To mam jeść tłuszcz i cukry skoro mięso i nabiał są słabe? Trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi, jestem początkująca i nie wiem co oznacza "Nie przesadzaj z białkiem".


@I4mL0: to, żeby nie brać od januszy siłowni diet. Bo ich dieta to mięso i nabiał w opór, co jest bardzo złe. Polecam przeczytać podstawy żywienia sportowców, konkretnej lektury nie chcę podawać, znajdź coś w lokalnej bibliotece. Nie słuchaj rad ludzi, którzy nie
Sugerujesz że w mięsie nie ma tłuszczu? Program na komórce wylicza mi że mam jeść 1200 kcal dziennie. Tylko że żeby osiągnąć 1200 kcal musiałabym jeść chyba wodę po ziemniakach i suchy chleb.


@I4mL0: jednak przy 2k kcal redukcja będzie raczej słaba, a 1600kcal?