Wpis z mikrobloga

Jak myślicie jaką drogę obierze na najbliższe 3 lata paradox odnośnie ich najlepiej sprzedawanej gry czyli Europa Universalis IV? Przypominam premiera gry odbyła się w 2013 roku. Gra podobno działa na sprawnym silniku, grafika również dobrze się trzyma.
Tutaj narazię moje przypuszczenia możliwych kierunków ich rozwoju w kwestii tejże gry.
1. Będzie wciąż przez te 3 lata wydawał kolejne DLC'ki do gry. Większe i mniejsze.
2. Rozpocznie okres tzw. "spowolnienia" w wydawaniu paczy i DLC'ków i zacznie nieoficjalne prace na nową grą np: EU 5.

Ja tam jestem obiektywnie rzecz biorąc za 1 opcją, lecz serce mi mówi by mieć nadzieję, że może wyjść fivequel. Nie mam ochoty wydawać cały czas 40-60 zł na kilka przycisków. Wiem trochę cebula ze mnie, ale znacie jakąś grę z taką ilością DLC'ków prócz ze studia Paradoxu?
Może jakieś wasze pomysły? Tak mnie złapało na rozkminy gdy patrzyłem se na menu gry, a tam nie ma już miejsca na więcej ikonek DLC'ków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 31
@TheFrancuz: eu4 przekształciło się coś w rodzaju simsow, ze na początku dostajesz goły produkt na nowym silniku, ale bez bajerów i musisz go wzbogacać o nowe DLC. Dlatego wcale nie cieszyłaby mnie opcja powstania eu5 w najbliższym czasie. Eu4 było biedne na początku i to się zmieniło właśnie dzięki DLC.

Polityka PDX w sprawie DLC nie jest zła. Nie trzeba co roku kupować nowej gry jak przy Baytlefieldach. Gra jest wspierana
@TheFrancuz:
tak jak przedmówcy napisali.
gra dobrze wygląda i jest grywalna, a duże DLC wzbogacają rozgrywkę w diametralny sposób. więc kasa ze sprzedaży DLC na pewno będzie. czy to do EU 4 czy innych produkcji.

a jeżeli chodzi o kondycje samego dewelopera to można spojrzeć na wydawanie innych produkcji, a te też odnosiły spory sukces - Cities Skylines, Tyrannny - dobre oceny, ale oczywiście nie dostaniemy raportów sprzedaży. Niemniej podejrzewam, że