Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z AMW, bo... jest mi zwyczjnie głupio. I wstyd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tl.dr.:


Po 5 latach na emigracji w WB postanowiłem wròcić do Polski. W WB prowadzilem wlasny mały biznes ( stolarka, meble na wymiar i tak dalej ).
Stać mnie było na dobre wakacje, dwa samochody ( VAN i BMW ), luz finansowy + odkładanie gotówki.

Teraz po 5 miesiącach w Polsce i prowadzenia tego samego jest koniec. Tutaj ludzie nie chca zadnych uslug. Bo albo maja dużo kasy i zamawiaja u dużych dostawcow / wykonawców albo nie mają na nic kasy i biorą szwagra do dopasowania blatu czy drzwi.
Stracilem 3/4 oszczednosci i wracam ( o ile dam rade ) do WB.

Wstyd mi, bo wiele razy pisałem ( pod wpływem znajomych ), ze warto zjechac z emigracji i budować Polske.

Nie warto. Szkoda życia.

#uk
#emigracja
#polska
#gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 102
mam wujka stolarza z 30letnim stażem, rozglądał się za pracą to mu 8 zł /h proponują w jednym z większych i rozpoznawalnych zakładów produkujących meble kuchenne w mazowieckim
@AnonimoweMirkoWyznania: uk to kraj uslug malych i duzych
Jak sie zarabia £20 na godzine to lepiej siedziec w pracy i zaplacic komus £10 by umyl samochod czy pomalowal mieszkanie, niz marnowac drogocenny urlop by sie pocic
W Polsce wrecz przeciwnie.
Rynek tanich i srednich uslug w Polsce jest sredni, dziala najwyzej koszenie hajsu z najbogatszych

Nie wiem czemu sam tego nie zauwazyles. :)
W UK jednak tego typu rzeczy sa na znacznie gorszym poziomie niz w PL


@trustME: O, dobry zart. Widze, ze kolega zbudowal doswiadczenia na bazie opowiesci o councilowskich mieszkaniach i ich lokatorach.

Uslugi w zakresie stolarki w UK nie odbiegaja niczym od Polskich. Placisz odpowiednio duzo za dobrego stolarza (a w przeliczeniu na PLN, w UK jest to sporo pieniedzy). Przy czym, Brytyjczycy - inni niz lokatorzy councilowskich mieszkan i pochodni,
@AnonimoweMirkoWyznania: ja własnie pracuje w takiej firmie robiącej meble na wymiar. Jest to malutka firma czteroosobowa. Pracy mamy tyle że na meble trzeba czekać ok 3 miesięcy. Może masz pecha a może masz dużą konkurencje. Głowa do góry mój szef też na początku siedział w studiu i czytał komiksy ale jak już ruszyło to pełną parą od 6 lat nie miał żadnego przestoju.
Nie warto.


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie chodzi o to, ze nie warto, tylko nie oplaca sie, szczegolnie z Twoim fachem. Powiem tak - po prostu PRZYWIOZLES DREWNO DO LASU.

Sam napisales, jak wyglada rynek tego typu uslug w Polsce, ale z jakiegos powodu, nie byles tego w stanie dostrzec przed podjeciem decyzji.

No ale... Nikt nie rodzi sie madry. Dales dupy. Trudno. Nie ma sie co zalamywac, trzeba zebrac graty, wrocic do UK
@ripp1337: ciekawe, ze w UK mu wyszlo ;)

@AnonimoweMirkoWyznania: serio myslales, ze zrobisz kariere z uslugami dla zwyklych ludzi w kraju, gdzie ludzie jada na zlom i przekladaja stare elementy zawieszenia? xD
@trustME: tak, oczywiscie wszystko w UK na gorszym poziomie - po prostu dno i kupa kamieni w porownaniu z Polska. Dlatego masa ludzi emigruje do Polski zeby tam... oh wait... ;)
Pobierz
źródło: comment_sce90WBmi9jQu9H6ncQgbi1Txws7mzxA.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: co ty dajesz człowieku, ja i moi znajomi się budujemy/remontujemy mieszkania i każdy narzeka, że brakuje stolarzy/hydraulików/elektryków/budowlańców, którzy by cokolwiek potrafili i nie liczyli po 50zł za godzinę roboty (przy czym zaznaczę, że mamy po 20parę lat, więc i wymagania niższe). Nie zareklamowałeś się dobrze, albo może liczyłeś na taką kasę jak w UK, ale nie wciskaj ciemnoty, że w PL człowiek z fachem w ręku bankrutuje xD
EzoterycznyDrań: Niestety, Polska to nie jest kraj dla MiSiów (małych i średnich przedsiębiorstw). Tutaj tylko korposzczur po zarządzaniu odnajdzie się na etacie w zagraniczym korpo - centrum usług wspólnych albo innego fakturowania - za 60% średniej krajowej. Z powodu wyrywających każdy owoc pracy, poprzebieranych w togi, mundury, a nawet niepoprzebieranych wcale (urzędnicy, banksterka) nierobów nie da się czegokolwiek wyprodukować – nawet głupiego silnika spalinowego od początku do końca nie produkuje się
@AnonimoweMirkoWyznania w WB od 11 lat ... Wróciłem raz spróbować czy warto bo Polska bo u siebie bo różowa namawiała bo jest mieszkanie bo ślub bo damy radę

Wszystko było dograne oprócz roboty .. Ale #!$%@? tam.. Nie mam wielkich wymagań 2.5k by starczyło na start.

#!$%@? ja #!$%@?... Rodzina na mnie obrażona bo stawali na głowie ( nigdy nie prosiłem o pomoc) i miałem nagrane wciskanie guzika w fabryce materacy... Stoisz