Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z AMW, bo... jest mi zwyczjnie głupio. I wstyd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tl.dr.:


Po 5 latach na emigracji w WB postanowiłem wròcić do Polski. W WB prowadzilem wlasny mały biznes ( stolarka, meble na wymiar i tak dalej ).
Stać mnie było na dobre wakacje, dwa samochody ( VAN i BMW ), luz finansowy + odkładanie gotówki.

Teraz po 5 miesiącach w Polsce i prowadzenia tego samego jest koniec. Tutaj ludzie nie chca zadnych uslug. Bo albo maja dużo kasy i zamawiaja u dużych dostawcow / wykonawców albo nie mają na nic kasy i biorą szwagra do dopasowania blatu czy drzwi.
Stracilem 3/4 oszczednosci i wracam ( o ile dam rade ) do WB.

Wstyd mi, bo wiele razy pisałem ( pod wpływem znajomych ), ze warto zjechac z emigracji i budować Polske.

Nie warto. Szkoda życia.

#uk
#emigracja
#polska
#gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 102
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wyszło ci bo akurat dla twojego formatu działalności nie ma rynku, konkurencja cię pokonała albo zle podszedłeś do tematu (możliwe że identycznie jak w UK, a jesteś na rynku o innej specyfice).

Jest jasne że ludzie kupują blaty i ktoś im je przycina. Może rzeczywiście zwykle robi to sam sprzedawca blatu (towar + usługa).

To że w Polsce ludzie kupują blaty z montażem "bo mają za dużo kasy" nie
Na początku zacznę od tego, że w tej chwili Polska jest dobrym miejscem na zakładanie działalności posiadając kapitał początkowy. Czasy, że każdy może być od zera do milionera minęły, bo większość branż jest w miarę zagospodarowanych. Jednak w niemal każdej nie startując od zera (know how i trochę grosza) można spokojnie robić poważny biznes. Jeden przypadek niepowodzenia (twojego) nie jest żadnym odnośnikiem.

Teraz do rzeczy. Patrząc przez pryzmat meblarski - to jest