Wpis z mikrobloga

Mirki, mam w głowie pewien plan na stronę internetową, skupiającą dużą ilość użytkowników (oczywiście nie od początku).
Zdecydowaną większość chciałbym zrobić sam z pomocą koleżanki, chodzi raczej o kosztorys i to co dokładnie będzie potrzebne...
SSL + 3 domeny na rok około 1000zł
mySQL jest chyba darmowy
Jakiś serwer FTP 200zl/msc
grafike i wszystko co funkcjonalne chce wykonać sam i co jakiś czas zlecić coś znajomym.
Czy coś pominałem?
Wszystko jest dopiero na etapie sprawdzania czy by to przeszło i ew jakie koszty mnie wyjda...
W tej chwili mam na już 20k cebulionów
#informatyka #programowanie #januszebiznesu
  • 14
Jeżeli uwzględniłeś programistów back-end'owych i front-end'owych.
To chyba wszystko, dodatkowo jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo to może jeszcze warto opłacić jakąś osobe do testów niż zajmować się temu samemu jeżeli ma się wątpliwą wiedze oraz reklama przede wszystkim chyba ;d
Po za tym dość ambitne plany masz, a co jeżeli wszystko pójdzie na marne, bo najzwyczajniej ludziom nie przypasuje twoja strona? Nie lepiej zacząć jakoś skromniej ? Oczywiście ja życzę wam powodzenia
@NoBike: Programiści są uwzględnieni. Przynajmniej zobligowali sie do pomocy na początku, do odpalenia strony.

Strona w ostatecznej postaci ma przyciągnąc dużo osob, na starcie myśle odpalić na mniejszą skale.
20k jest to tyle ile mam w tej chwili, jestem w stanie zaryzykować i to zainwestować, równolegle chce zając sie innym projektem prostrzym, który jakieś pieniądze powinien przynieść praktycznie bez wkładu własnego (prócz czasu jaki na to poświece)
@random_variable: dzięki wielkie;)
@Ponczo88 ile tego miejsca na FTP że aż 200 zł /m-c? A o objectstorage słyszałeś? Na pliki userów czy coś wyjdzie Ci może kilkanaście złotych miesięcznie. A serwer na aplikacje cała (dedykowany), to może kosztować 200 zł
@Ponczo88:

nielimitowanym ruchem

Gdzie takie promocję dają?

zapotrzebowanie na miejsce będzie spore.

Czyli na transfer pewnie będzie jeszcze większe i to będzie twój największy koszt. Pamiętaj że wszystkie usługi związane z hostowaniem są podatne na nadużycia przez piratów i innych pedofilów : D