Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był zainteresowany to oto moja recenzja na żywca z Nintendo 64 i ogrywania kilku gier:
https://www.youtube.com/watch?v=-TBVKDf5c-Y

Przyszła pora w końcu na playtest i pokazanie całej konsoli jaką jest Nintendo 64. Na Pyrkonie już ograłem ją trochę i zdania nie zmieniam. Jak dla mnie ta konsola to jedna wielka pomyłka. Zacofana technicznie i daleko w tyle za Playstation 1, który nie dość, że miał lepsze gry z lepszą grafiką, to jeszcze na płytkach CD miał pełno filmików i muzyki. A Nintendo 64? No cóż, nawet zniósłbym to, że nie ma tutaj filmików prerenderowanych, ale że muzyki nie ma? Albo jest jakaś słaba? Do tego modele i ogólnie wszystko takie kanciaste, polygonalne? Niech to... Już SNES dawałby mi więcej frajdy niż to coś. Playstation 1 i Sega Saturn, które były konkurentami, biją N64 pod każdym względem. Na filmiku ogrywam 5 różnych gier - Mario 64 - platformówkę w 3D, od której zaczęły się trójwymiarowe wersje Mario, jakie znany do dziś, F1 Grand Prix - padaczna wersja wyścigów Formuły 1, Extreme G - futurystyczne wyścigi w stylu Wipeouta, ale niestety o wiele gorsze, Wave Race 64 - wyścigi skuterów na wodzie, w stylu arcade'owym, lecz niestety brak poczucia prędkości i frajdy oraz WWE War Zone - czyli po prostu wrestling z zawodnikami wówczas popularnymi, ale serio? Wolę już dowolną bijatykę typu Tekken niż jakieś zapasy spoconych grubasów na ringu i wciskanie przycisków na pałę aby zrobili jakiś ruch. Najchętniej ograłbym Wipeout 64, który jest podobny do Wipeouta 2097 z PSX-a, lecz kupno tej gry to dodatkowe koszty, a nie chcę mieć N64 tylko dla 1 gry. Innych nie planuję kupować, lub nie znam żadnych fajnych tytułów. No chyba że ktoś mi poleci jakiś fajne gry na Nintendo 64 to wtedy rozważę ich zakup a konsolkę sobie zatrzymam. Bo raczej planuję ją sprzedać, bo zawiodłem się na niej cholernie mocno. A mam ją w niemalże idealnym stanie, w boxie, sfatygowanym, ale taki kupiłem już w 2002 roku w jakimś sklepie wysyłkowym. Na filmiku więc pokazuję też unboxing tego co jest w środku.

#nintendo64 #nintendo #n64 #retrogaming #retrogry #gry #staregry #retroarchiwizacja
A.....o - Jakby ktoś był zainteresowany to oto moja recenzja na żywca z Nintendo 64 i...
  • 22
trochę słabe tytuły żeby wyrobić sobie zdanie, 64 stała raczej platformówkami, Banjo-Kazooie, Banjo-Tooie, Donkey Kong 64, do tego obie zeldy (Ocarina i Majora's Mask), Goldeneye 007 i Perfect Dark, Conker's Bad Fur Day, Mario Kart, to tak na początek, niektóre z tych gier ciężko jest już dostać chyba że sam kartridż, np. Banjo-Tooie w dobrym stanie z pudełkiem i instrukcją całkiem niedawno sprzedałem za troche ponad 400zł... Polecam też Star Warsy, Shadows
Playstation 1 i Sega Saturn, które były konkurentami, biją N64 pod każdym względem.


@Axelio: No chyba nie. Playstation na pewno pod względem ilości i często jakości gier. Na pewno nie pod względem możliwości technicznych sprzętu. Niestety te możliwości nieco bledną, kiedy trzeba całą grę upchać w 64 MB cartridge.

Poza tym sprawdziłeś kilka tytułów startowych, a na nich ciężko jest sobie wyrobić opinię - wręcz można się zrazić. Ja polecałbym przede
@kulaty: no jak mi dasz te gry to chętnie je przetestuję i wyrobię zdanie. Natomiast sam nie zamierzam kupować, bo nie mam ochoty inwestować w tę konsolę, której nie lubię i nie podoba mi się w niej właściwie wszystko
@Axelio: Mnie nazywasz fanboyem, a sam piszesz jakieś farmazony oderwane od rzeczywistości. Nie wiem co jest przyczyną braki w wiedzy czy właśnie fanboystwo? Nintendo 64 miało trzykrotnie wyższe taktowanie procesora do tego korzystało z nowszej 64 bitowe architektury MIPS III, miało dwukrotnie więcej pamięci, a po rozszerzeniu czterokrotnie, używało nowoczesnego układu graficznego od Silicon Graphics. Jedyną przewagą pod względem technicznym PSXa był nośnik danych, a ty piszesz o zacofaniu N64. Przecież
@goomba-pl: Niech #!$%@?ą do środka nawet Pentium 4. Faktem jest, że gówniane gry na to były i nawet jak technicznie była wypasiona to tego nie wykorzystywała. W przypadku PSX-a wystarczył laser i napęd CD i już gry były sto razy lepsze niż te gówna z N64. Ta konsola to gówno, czy tego chcesz czy nie. Nie zagniesz rzeczywistości.
@Axelio: Widzisz ja jako fanboy Nintendo nie tracę kontaktu z rzeczywistością lubię pograć na innych konsolach. Nie uprawiam chorej antypropagandy, trzymam się faktów. Ty odpływasz w urojeniach, fakty nie są ci do niczego potrzebne bo masz swoją wizję i klapki na oczach. Dla każdego kto ma jakiekolwiek większe pojęcie o sprzęcie będziesz tylko pośmiewiskiem.

Następnym razem zanim znów się ośmieszysz przeczytaj przynajmniej Wikipedię i zerknij na TOP10 gier na daną platformę,
@goomba-pl: gram na róznych platformach i nie skreślam N64, ale że większość gier na nią jest gówniana to logiczne, że jej nie chcę mieć, right? I nie będę o głupich gierkach opowiadał na poważnie, bo to są GIERKI a nie literatura, poezja czy nauki ścisłe. Chcesz być nerdem to sobie bądź. Ja nie będę.
no jak mi dasz te gry to chętnie je przetestuję i wyrobię zdanie. Natomiast sam nie zamierzam kupować, bo nie mam ochoty inwestować w tę konsolę, której nie lubię i nie podoba mi się w niej właściwie wszystko


@Axelio: Weź kilka przeciętnych tytułów. Napisz na ich podstawie, że konsola jest zacofana technicznie ( ) Masz chociaż odrobinę RIGCZ?

Faktem jest, że gówniane gry na to były
@Axelio @n3kros: Ja ostatnio odpaliłem bratankowi (lvl 6, chowany na tabletowych gównograch których ma na tablecie nawalochych tyle że tablet chodzi jak kulawa mucha w smole) Nintendo 64 z Banjo-Kazooie to jęczał że za trudne, niewiadomo o co chodzi a pada to nawet nie wiedział jak trzymać, jeszcze się pytał za co taką kare dostał xD, po pół godzinie objaśniania dopiero zakumał o co biega a i tak się znudził. Generalnie