Wpis z mikrobloga

#psychika #psychologia #nauka #socjologia #badania
Mirki zauważyłem pewne zagadnienie socjologiczne czy ktoś z rąbkiem wiedzy psychologicznej mógłby się przyjrzeć ?

Chodzi o wykop. Zobaczcie po prawej stronie na popularne tagi:
patalogia z youtube, wklejki z reddita, kwejka demotywatorów,
Doszedłem do takich wniosków
1 W pewnym etapie życia Wykopu doszło zalewu(przekroczenia masy krytycznej) użytkowników młodych i głupich ( bo jak mam nazwać kogoś kto woli poświęcać czas na oglądanie patologi i pseudośmiesznych przeklejek z innych stron internetu typu "kwejk")
2. Te osoby wprowadzają na główną właśnie ten ściek opisany wyżej
3. Osoby tworzące znakomity wartościowy kontent przestały go tworzyć bo i tak niedostając się na główną tworzą go dla siebie samego lub garstki osób, więc przekalkulowały, że im sie to nie opłaca
4 Osoby które lubią czytać ciekawostki, nowinki ze świata nauki, fizyki astronomii nie mają czego czytać/plusować Plusują więc to co zostało czyli śmieszne obrazki
5 Koło się zatacza
6 Dzisiaj najbardziej plusowany komentarz to nie ten który powie coś mądrego, wartościowego tylko ten który próbuje być najśmieszniejszy, Sytuacja podobna to poprzedniej, ludzie którzy naprawdę mogli by powiedziec coś mądrego nie mówią tego bo i tak nikt ich nie przeczyta bo serwis zalany jest "gównem"

Nie to żebym nie lubił obejrzeć śmieszny obrazek, poczytać coś lekkiego dowcipnego ale kiedy zalane jest tym całe gorące to chyba coś nie tak.

O ścieku politycznym który dzieli wykop na prawo i na lewo nie napisze bo za dużo by się rozpisywać
  • 8
@Haradrim: to jest powracająca notorycznie dyskusja. Problem w tym, że na wykop w pewnym momencie dostała się polityka i to bardzo niszowa w Polsce polityka. Zaczęło się od Korwina, jako ciekawostki, mało komu niegdyś znanej, skończyło się na tym co jest teraz - nacjonalizm, uchodźcy, islam i kopiowanie newsów.

Kiedyś to był agregator fajnej treści, na pierwszym miejscu w rankingu był użytkownik, który dodawał zawartość idealną z punktu widzenia założeń tego
@dlugi_: dodasz polityke. patologieyoutuba, smieszne obrazki, jakies tam dramaty rozwych/niebieskich paskow, i gołe babki na czarnolisto i masz puste gorące, bo nikomu się już niechce tworzyć kontentu w takiej sytuacji gdy przelała się masa krytyczna głupoty
@dlugi_: największy problem mam z takie # gownowpis
bo tam zdarzają się perełki (nawet jeśli większość to pierdoły to nie rakogenne).
mam wrażenie że ludzie którzy mają coś autorskiego i błyskotliwego ale luźnego z własnego poczucia niskiej wartości dopisują że to gownowpis pomimo że tak nie musi być. reszta raka na czarnolisto oczywiscie
@Haradrim: jest zakładka "mój wykop" gdzie masz tylko stream obserwowanych osób i tagów, zresztą niemozliwe jest przeglądanie całego wykopu ze względu na ilość treści. Tak samo youtube, na głównej stronie ściek ale w zakładce subscriptions masz tylko "swój" filtrowany youtube.