Wpis z mikrobloga

Dla przypomnienia wrzucam analizę Centrum Analiz Ekonomicznych "Programy wyborcze 2015: kto zyska, kto straci i ile to będzie kosztowało" czyli o kosztach realizacji programów przedwyborczych

http://www.cenea.org.pl/images/stories/pdf/commentaries/raport5.pdf

tabelka z podsumowaniem jest na 24 stronie

ZL - 97 mld
Kukiz - 67 mld
PiS - 44 mld
Razem - 15,7 mld
Nowoczesna 6 mld
PSL - 3,7 mld

Zwracam uwagę na niskie koszty socjalnego programu Razem, który ponoć miałby rujnować budżet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpływy z podatków już zostały zwiększone na tyle, że to by się pokryło i jeszcze by zostało

Jest tam również tabelka z tym kto zyska a kto straci (tabelka nr 11, na tej samej stronie) , w przypadku Razem zyska większość społeczeństwa, z wyjątkiem najbogatszych 10% Polaków, którzy stracą. Porównajcie to sobie z programem nowoczesnej, gzie większość grup dochodowych traci, z wyjątkiem oczywiście bogatych...

#polityka #razem #nowoczesnapl #neuropa #4konserwy #finanse #podatki #gopodarka
  • 21
@teren: Gdzie w analizie sa koszty obeitnic partii razem.

1. wprowadzimy finansowane przez budżet półroczne zatrudnienie absolwentów w instytucjach i organizacjach non profit.
NIE MA
2. Wprowadzimy 35 godzinny dzien pracy koszt zmniejszonych wplywow budzetowych
NIE MA
3. Stworzymy państwowy program budowy mieszkań pod wynajem, finansowany bezpośrednio z budżetu centralnego.
NIE MA
4. Wprowadzimy refundację środków antykoncepcyjnych i pełną refundację zabiegów in vitro.
NIE MA
5. Będziemy propagować zdrowy tryb życia
Wprowadzimy 35 godzinny dzien pracy koszt zmniejszonych wplywow budzetowych


@mistrz_tekkena: rzeczywiscie nie ma, bo nic takiego nie obiecują ( ͡° ͜ʖ ͡°) wpływy budżetowe mogłyby od tego co najwyzej wzrosnąć a nie spaść (bo to zwiększa zatrudnienie)

większośc z tego co napisałeś to są niewielkie koszty w porównaniu do całego budżetu, ile mogą kosztowac podręczniki czy inne tego typu rzeczy
@teren: Co? :DD
To dajmy 20 godzinny tydzień pracy, wtedy to dopiero wzrośnie zatrudnienie i wpływy :D
Już testowano krótszy tydzień pracy - ani wydajność nie wzrosła ani nic, za to koszty wzrosły i straty wzrosły.
tak myslalem kolego, tak myslalem. Podpowiem, ze szacunkowo tylko punkt pierwszy to około 4 miliardów złotych.


@mistrz_tekkena: ta jasne, a wg czyich szacunków? twoich? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież wiadomo że niewielka ilośc ludzi z tego skorzysta i to pewnie tych samych którzy teraz rejestrują się w urzedach pracy i dostają staże opłacane


co do mieszkań, to nie wiem ile mogą kosztowac ani jak miałoby to wyglądac,
Co? :DD

To dajmy 20 godzinny tydzień pracy, wtedy to dopiero wzrośnie zatrudnienie i wpływy :D

Już testowano krótszy tydzień pracy - ani wydajność nie wzrosła ani nic, za to koszty wzrosły i straty wzrosły.

hmm chodzi ci o to że w przeciągu 100+ lat skrócono z 15 do 8 dziennie? No chyba jednak wydajnosc wzrosła w tym czasie( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Loloman:

za to koszty wzrosły
@teren:

Liczba osób: 242 623

Płaca brutto/os: 20 PLN x 35 godzin x 4 tygodnie = 2800 PLN

Łączny koszt płac: 2800 x 242 623 x 6 miesięcy = 4 076 066 400 PLN

Koszty administracyjne: 5% czyli 203 803 320 PLN

Koszt programu : 4 076 066 400 PLN + 203 803 320 PLN = 4 279 869 720 PLN

założenie, że tlyko połowa absolwentów skorzysta z programu. ( ͡
@teren: Koncze z toba dyskusje, bo, albo jestes trolem, albo naiwniakiem. Podalem ci konkretne przyklady czego ten "raport" nie zawiera. A zawiera tyle co nic. Teraz probujesz nam tu wciskac, ze to nie sa koszty to sa zyski. Na budowie torow budzet zyskuje. xD na budowie mieszkan budzet zyskuje i pracowac sie powinno 8 godzin tygodniowo, to wtedy wplywy eksploduja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Płaca brutto/os: 20 PLN x 35 godzin x 4 tygodnie = 2800 PLN


@mistrz_tekkena:

założenie, że tlyko połowa absolwentów skorzysta z programu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

połowa? no nie sądze, myśle że kilka %

poza tym tak jak napisałem, chodzi raczej o to żeby przenieśc finansowanie ze staży w prywatncyh firmach na organizacje non-profit, tak mi sie wydaje, że tak to tłumaczyli więc koszty powinny byc nieduże
Koncze z toba dyskusje, bo, albo jestes trolem, albo naiwniakiem. Podalem ci konkretne przyklady czego ten "raport" nie zawiera. A zawiera tyle co nic.

podałeś śmieszne przykłady z dupy, z własnymi założeniami wyjątkowo wygórowanymi np 100% czy 50% absolwentów zatrudnianych przez panstwo

Teraz probujesz nam tu wciskac, ze to nie sa koszty to sa zyski.

bo sa w niektórych przypadkach np dodatkowe zatrudnienie w przypadku skrócenia czasu pracy to sa zyski dla
Usunąłem bo nie mam czasu szukać i dyskutować w tej chwili a nie chciałem zostawić w połowie rozpoczętej wypowiedzi :/


@Loloman: podejrzewam dlaczego usunałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo pisało tam pewnie to samo co ja tutaj pisze, koszty byly owszem ale dla przedsiebiorców bo musieli zatrudniać dodatkowych ludzi (a na tym budżet nie tylko nie traci a korzysta)
@teren: Nie dlatego - sam poczytaj, koszty były wyższe niż zyski (czyli się nie opłacało zatrudnienie nowych osób). Zatrudnienie dodatkowych ludzi NIE JEST POZYTYWNE jeśli jest robione kosztem innych. Zmniejsz do 5h w tygidniu, zatrudnij 8 razy tyle osóbg - masz rozdupcony budże ti całe opaństwo bankrutuje. Kompletnie nie rozumiesz gospodarki i ekonomii. To jakby pisząc że 500+ daje jakeikolwiek pozytywne skutki :D Tylko kompletni debile z zerową wiedzą mogą tak
Nie dlatego - sam poczytaj, koszty były wyższe niż zyski (czyli się nie opłacało zatrudnienie nowych osób).


@Loloman: ty ewidentnie nie umiesz czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) koszty dla kogo? dla budzetu? hahaha

Zmniejsz do 5h w tygidniu, zatrudnij 8 razy tyle osóbg - masz rozdupcony budże ti całe opaństwo bankrutuje.

hahahaha
no rzeczywiście bulwo, od spadku bezrobocia państwo bankrutuje, uhm zawsze się tak dzieje a teraz
@teren: Mit zbitej szyby - poczytaj. Więcej dodawać nie musze.

Koszty dla kogo? Dla obywateli, przedsiębiorców itd. Ogólnie - znowu mit zbitej szyby.

Serio - masz jakąkolwiek wiedzę o gospodarce i ekonomii - czytałeś choć JEDNĄ książkę i nie książkę Marksa? Choć nawet gdybyś ją przeczytał to byś wiedział że gadasz bzdury jak potłuczony i nawet Marks by takich bzdur nigdy nie napisał.
@Loloman:

Koszty dla kogo? Dla obywateli, przedsiębiorców itd. Ogólnie - mit zbitej szyby.

nie "itd" i nie dla obywateli, bo obywatele zyskują na tym skoro znajduja zatrudnienie, tak samo jak i budżet który ma większe wpływy, tracą natomiast przedsiębiorcy bo ich musza zatrudniać, choć i tak nie jest im tak źle jak widac po przykładzie Francji po skróceniu czasu pracy do 35 godzin

doucz się

W Europie znamiennym przykładem jest Francja.
@teren: Serio - mit zbitej szyby. Ty kompletnie nie masz pojęcia o gospodarce i jak to wygląda. Jak ja mam z Tobą dyskutowac jak piszes bzdury tak debilne że mnie skręca w żołądku - wybijajmy ludziom szyby bo wtedy znajdą zatrudnienie ludzie w produkcji szyb. #!$%@? logikę. A dokładnie tak jest z krótszym tygodniem pracy - zabierzmy ludziom zarobek np 5 godzin tygodniowo by ODDAĆ go innemu pracownikowi - społeczeństwo NIE
@Loloman:

A dokładnie tak jest z krótszym tygodniem pracy - zabierzmy ludziom zarobek np 5 godzin tygodniowo by ODDAĆ go innemu pracownikowi - społeczeństwo NIE zyskuje, ludzie tracą. Dodatkowo sa olbrzymie koszty pośrednie - więcej pracowników to więcej szkoleń, księgowości itd.


( ͡ ͜ʖ ͡) no jasne, dlatego jak wie każdy kuc, im wieksze bezorbocie tym lepiej bo mniej księgowości.

zostawie ten twój komentarz, chociaż dla