Wpis z mikrobloga

Jak wysoką stawkę muszę podać w #pracait #programowanie na stanowisko juniora z małą znajomością Springa żeby nie wystarczyć rekruterów? Pierwsza praca, brak doświadczenia, jedynie mały projekcik własny, student. Normalnie pracowałbym za worek ziemniaków żeby doświadczenie tylko zbierać i praktyki :/
  • 37
Ja powiedziałem, że doświadczenie się póki co liczy i wiedza, pieniądze są na 2-3 miejscu. Kasę sami zaproponowali ją mogłem ew ponegocjować. Na początek umowa na krótszy okres, a potem podwyżka wraz z przedłużeniem.
@fard
@StrucelRTFSC: Zachowaj takie uwagi dla kolegów z piaskownicy. Znam temat trochę z drugiej strony, nie jednego takiego "fajnego fachowca" już widziałem na rekrutacji. Jakieś 80% się ośmiesza, 20% może ma potencjał i czasami zostają przyjęci na okres próbny. Nie wiem gdzie tym pracujesz że zatrudnia się studentów za miskę ryżu ale nie próbuj się dowartościować głupimi radami. Stawianie wymagań nie mając nic do zaoferowania jest głupie. Od tego jest okres próbny
@wuju84: Najniższa krajowa to jest miska ryżu. I po to jest rekrutacja, żeby odsiać te 80%. I po to jest okres próbny, żeby z pozostałych 20% zrobić odsiew i wyłuskać tych, którzy są ok.

Ale na miłość do samego siebie - to, że ktoś jest na okresie próbnym wcale nie oznacza, że musi tyrać za darmo.

I tak - 3000 to niezależnie od branży dzisiaj żaden pieniądz.

A jeżeli nie potraficie
@StrucelRTFSC: nie wiem który fragment tekstu był dla ciebie za trudny, czy ja wspomniałem coś o najniższej krajowej? popadasz chłopcze w skrajności. 3000 na dzień dobry dostaje odsetek zgłaszających się. Najniższej nie dostaje nikt. Czemu wnioskujesz że nie potrafimy? Dość wyraźnie napisałem że 80% się ośmiesza. Z pozostałych osób ktoś z reguły zostaje w firmie na dłużej. Widzę że masz dość blade pojęcie o realiach rynku, może jednak wstrzymaj się z
@wuju84: Dalsza rozmowa naprawdę nie ma sensu. Tak tylko podsumuję w punktach.
1. Proponowanie komukolwiek wynagrodzenia niższego niż 3000zł/miesiąc jest żałosne.
2. Jeżeli ktoś przeszedł przez dobrą rekru to nie widzę powodu, aby nie zaproponować mu nawet na okres próbny sensownej stawki.
3. Praca "za wpis do portfolio" w naszym kraju jest zbyt powszechna. Ludzie srają do swojej własnej miski a potem jojczą. Co gorsza - z każdym kolejnym rocznikiem jest