Wpis z mikrobloga

Hej ludzie z #joga, powiedzcie, czy joga wam coś dała? Zwłaszcza tacy, którzy poza jogą robią inne rzeczy, a nie, że joga jest jedyną aktywnością. Regularnie trenuję wytrzymałościowo/siłowo i zastanawiam się nad dorzuceniem jogi raz-dwa razy w tygodniu. Byłam już kilka razy na zajęciach i w sumie mam wrażenie że mi ta joga nic nie robi, poza relaksem.
Warto w ogóle?
  • 4
@ailurus: osobiscie nie praktykuje, ale kolege judoke rozciagnelo w ...uj... Prawie moze se jajka polizac, wyginajac sie do tylu. I nie, to nie #heheszki. Walka z nim w parterze to jak probowac utrzymac weza 2 palcami.
@ailurus: Jeżeli zaczniesz poważnie trenować to jak najbardziej.

Omijaj wszelkie zajęcia typu "joga dla pań", czy "joga dla początkujących", bo to głównie leżenie/siedzenie na dupie i głośne oddychanie.
@ailurus: ja dużo ćwiczę, trochę fitness, dużo #jazdakonna i do tego joga. początkowo tylko 1-2 razy w tygodniu, ale potem zaczęłam również w domu. po 3 tygodniach mniej-więcej codziennej praktyki, postęp i samopoczucie wzrosło motzno. na koniu zaczęłam się trzymać jak małpa na drzewie, nie mówiąc o nabyciu umiejętności stania na głowie, co znacząco poprawia równowagę:>

joga to nie tylko relaks, ale też nauka oddechu, wzmocnienie mięśni głębokich i ogólne uelastycznienie