Wpis z mikrobloga

Postanowiłem, że w niedzielę razem z różowym zrobimi taki domowy placek drożdżowy z kruszonką i świeżymi truskawkami. Taki jak dawno temu mama robiła. Placek wyszedł perfekcyjny i prawie bym #!$%@? cały na raz ale się powstrzymałem (nie chce za szybko dołączyć do Gangu Ulanych). Obliczyłem potem ile całość ma kcal. Wyszło ponad 4k kalorie. Nie siliłem się aby był jakiś fit czy coś. Miał smakować jak u mamy więc wiadomo mąka pszenna, masło, cukier.

Nie rozumiem więc jak można narzekać, że nie można nabić kalorii i przytyć. Przecież taki placek chłop może całą blachę zjeść a to ponad 4k kcal.

#mikrokoksy #dieta #silownia
  • 10
@ethics kalorie to jedno, a przemiana materii to drugie.
Wiem z doświadczenia, bo ostatnio przeszedłem z jedzenia 2kkcal, z kalkulatorem w ręku, po których i tak tyłem, do jedzenia ponad 4kkcal, w tym ok.1kkcal ze słodyczy, po ktorych i tak schudłem 10kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@ethics: Kiedyś rachowałem, drożdżówka z 4 jajek, szklanki cukru i pół kostki masła dawała 300kcal na porcję. Praktycznie jeden normalny posiłek.
@eko_zgonus 100% prawdy, ostatnie pół roku wywrocilo do góry nogami moje pojmowanie tematu odżywiania, sranie się z dietami i odmawianie sobie 2 kostek czekolady, żeby nie przekroczyć limitu kalorii. .. śmieję się sam z siebie teraz