Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
( ͡° ʖ̯ ͡°) #feels


22 rocznica tragicznej śmierci mojej siostry.
Było gorąco, z kuzynami poszliśmy nad rzekę, nad Nurzec. Wtedy były inne czasy. Dzieciaki zajmowały się dzieciakami. Pojechaliśmy na wieś do rodziny na Boże Ciało. Rodzice, ciocie, wujkowie - zostali w domu, my z najstarszym rodzeństwem ciotecznym jako opiekunami i "tamtejszymi" z tego gorąca poszliśmy nad rzekę. Mieliśmy nie wchodzić głębiej niż po pas. Bawiliśmy się, polewaliśmy wodą. W pewnym momencie nie mogliśmy się doliczyć mojej siostry. Myśleliśmy, że poszła do domu, a że była młoda - kuzyn poleciał sprawdzić. Nie było. Wrócił. Tutaj nadal jej nie było. Panika, ja płakałem. Zawołali rodziców, wezwano straż pożarną. Szukano, babcia się modliła. Znaleziono zwłoki. Dziś miała by 28 lat.
Ciężko to wspominać. Chociaż byłem o rok młodszy, to długo się zadręczałem że jej nie pilnowałem. Wogóle tyle złego się wtedy stało. I żale wewnątrzrodzinne, i sprawa. Nie, nie byliśmy i nie jesteśmy #patologiazewsi ani #patologiazmiasta . Kiedyś były takie czasy.

Uważajcie nad wodą, na dzieciaki, zwłaszcza teraz gdy zaczynają się upały.

#dzieci #siostra #smierc #woda #lato #upal #utoniecie #wypadek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dope
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
( ͡° ʖ̯ ͡°) #feels
SPOILER
22 roc...

źródło: comment_28QVYeidg9SRME34R6AYSX34G2J3AnHS.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: pamiętam czasy mojej młodości, kąpiele w rzece czy na zalewach bez opieki rodziców to była normalna sprawa. Czasami się zastanawiam czy wtedy też było tyle utonięć ale z racji czasów nie wiedzieliśmy o wszystkich czy to teraz dzieciaki są jakieś bardziej kruche, że co roku tyle ich tonie...
CzarnaWybranka:

Kiedyś były takie czasy.


czasy nieodpowiedzialnych ludzi bez wyobraźni? nie do ogarnięcia jest dla mnie wypuszczenie tak małego dziecka nad wodę i spuszczenie go z oczu choćby na moment.

Czasami się zastanawiam czy wtedy też było tyle utonięć ale z racji czasów nie wiedzieliśmy o wszystkich


@Raja podejrzewam, że było ich jeszcze więcej, tylko nikt nie prowadził statystyk i tego nie nagłaśniał (bo niby jak). ja wielokrotnie słyszałam od swojej
@Raja: Rzeka czy zalew to jeszcze nic. W mojej okolicy do niedawna najpopularniejszym kąpieliskiem we wsi była stara glinianka w lesie. Aż w końcu jednego złapał wir i się utopił. Minęło parę lat, zainteresowanie tym miejscem nieco spadło, ale czasem się jeszcze widuje takich bezmózgów. Chłopak był w gimnazjum, miał koło 15 lat.( ͡° ʖ̯ ͡°)