Wpis z mikrobloga

Koniec ze zjeżdżaniem motorom z pasa, przynajmniej do jakiegoś czasu. Cholera jasna stoję na światłach na środkowym pasie, po mojej prawej autobus, po lewej samochody. Widzę w lewym lusterku że pomyka sobie typ na motorze i zbliża się dość szybko, to niewiele myśląc, skręcam koła i lekko podsuwam się do prawej (w stronę autobusu). W tym momencie jeb i w prawe nadkole wpada mi typ na ścigaczu czy tam czymś bardziej opływowym.
No szczęśliwie że jechał wolno, to ani samochodowi ani jemu nic się nie stało - przeprosiłem i pokazałem na typa który poleciał z lewej.
Ja rozumiem i szanuję motorzystów, bo nieźle poginają i są znacznie bardziej kulturalni od roszczeniowych pedałów w trykotach ze spandexu, uznaję zasadę że "wszyscy się zmieścimy" ale #!$%@? zdecydujcie się którędy sobie lecicie kiedy my puszkarze stoimy, bo człowiek chcąc być uprzejmym to musi mieć oczy w dupie nawet stojąc na światłach...
#gorzekiezale #motoryzacja #motocykle
  • 9
@tellet: dlatego fajnie jak się samochody od razu ustawią przy prawej krawędzi pasa, a na lewym pasie przy lewej. Nie trzeba kręcić kołami w miejscu.
@tellet: niestety brak szkoleń, nikt o tym nie mówi ani na kursach na kat. B, ani na kat. A. Praktycznie cała moja codzienna trasa do pracy to 3 pasy. Prawie codziennie zwracam uwagę (głównie skuterzystom), żeby nie #!$%@? się między 1 i 2 pas, a własnie jechali kulturalnie między 2 i 3 pasem (tj. między środkowym i lewym). I w sumie to nawet działa, bo to są te same osoby, które