Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam dużo problemy z prawidłowym działaniem moje kamerki VIOFO A119 zakupionej w Gearbest.
Po wymianie kilku wiadomości z wsparciem GB proponują mi odesłanie kamery na naprawę.
Czy ktoś wysyłał coś do Chin? Za pomocą kogo najlepiej tzn. najtaniej wysłać?

Wyceny kurierskie to 200-400 zł więc w grę wchodzi chyba tylko Poczta Polska, paczka do 1kg w zależności czy priorytet czy ekonomia ~60-70 zł. Kamera kosztował mnie 350 zł więc jeszcze opłaca się to wysłać....

#aliexpress #gearbest #itemyzchin #chinskiecuda
daroo - Mirki,

Mam dużo problemy z prawidłowym działaniem moje kamerki VIOFO A119 ...

źródło: comment_d7cEgMsTYLlPmFd0va3C1kn1r8cevSpo.jpg

Pobierz
  • 12
@daroo: Może co prawda nie jest to najtańsza opcja (nie porównywałem), ale dla bezpieczeństwa warto zastanowić się nad wysłaniem listem poleconym z zadeklarowaną wartością. Wówczas w razie zaginięcia dostajesz od Poczty odszkodowanie chyba w wysokości zadeklarowanej kwoty. Ponadto jeśli płaciłeś przez PayPal to PayPal może zwrócić ci koszt wysyłki.
@daroo: Wysyłałem telefon pocztą polską za 18zł do Chin. Po 3 dniach telefon był na miejscu. Tzn w sortowni w Chinach, a po jakichś 1,5-2tygodniach w serwisie. Więc pakuj do koperty, naklej na pudełko deklaracje celna cn-22 w opisie daj "faulty electronic device" zadeklaruj wartość na 20$ i wysyłaj.
@Setral:
Paczka z deklaracją 69 zł, priorytet + 1 zł a bez deklaracji 56 zł
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html

@kone:
18 zł ale jako list? nie paczkę w sensie karton?
Bo od kamerki to taki dość spory karton który do koperty nie wejdzie:
http://www.wideorejestratory24.pl/userdata/gfx/eec58a2554baf02b3e445741d70ed385.jpg

Chyba, że samą kamerkę ale to musiał bym zapytać wsparcie na GB.
daroo - @Setral:
Paczka z deklaracją 69 zł, priorytet + 1 zł a bez deklaracji 56 zł
...

źródło: comment_OWTbdjHsmSXa6lp9vwVFzM3ZfHzbPx9b.jpg

Pobierz
@daroo: Ja wysłałem telefon w oryginalnym opakowaniu jako list pocztowy priorytetowy. Wiadomo telefon jest trochę mniejszy i zmieścił się w kopertę a5. Nie wiem jak duże jest to pudełko ale może wejdzie w kopertę a4? Ja deklaracji paczki nie podawałem. Poproś na poczcie o druk cn-22 i to naklejasz na paczkę. To jest po to żeby przesyłka nie wpadła na opłaty w Chinach.
@Setral: @CzerwonyPuchacz: @Felonious_Gru: @eshabe: @rybeczka: @kone:

Dzięki za info. Dostałem odpowiedź od GB, że muszę oddać cały komplet, pudełko ma wymiar ~15x15x15 cm i waży 300 gram.
Teraz mam pytanie, spróbuje wysłać to jako list ale druk RMA jaki zostałem mam nakleić na pudełko (zdjęcie jest jeszcze bez danych które muszę uzupełnić) czy włożyć to do środka a na kopertę nakleić wydrukowany adres?

Dodatkowo muszę nakleić
daroo - @Setral: @CzerwonyPuchacz: @Felonious_Gru: @eshabe: @rybeczka: @kone: 

Dzi...

źródło: comment_q43O8vMYgcYHdR6EWxFojysUWBXoGIvZ.jpg

Pobierz
@daroo: Nie no RMA to do środka bym włożył. Jeśli masz nr RMA to bym tylko ten numer na paczce/liście zamieścił.
Druk deklaracji celnej jest ok - ale jego nie ma co drukować tylko wziąć z poczty bo to naklejka jest ;).

PS Moj telefon ważył 350gr i poszedł zwykłym listem.