Wpis z mikrobloga

@comielipsa: Cały problem rozbija się o błędne dobranie wartości przez Rzońcę, a nie same wyliczenia.

PiS powołuje się na te dane:
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_MCOcI1ydHkI0U5wIrEKNYuCqHAm10zzM.jpg

Czyli przed programem 500+ było 11,9% biednych dzieci, a po wprowadzeniu programu już tylko 0,7% biednych dzieci, czyli spadło o 94%. I to jest prawda, bo:
11,9 - (94% * 11,9) = 11,9 - 11,186 = 0,714

Natomiast Rzońca z tego raportu wziął sobie tylko jedną wartość, czyli spadek
  • Odpowiedz
@comielipsa: Tak się zastanawiam czy taki dobry trolling Ci wyszedł, czy na serio, jak trolling to taki co najmniej 9/10.
Jak na serio to wiedz, że screen którym się posłużyłeś to żart :)
  • Odpowiedz
@wolodia: 99% to już lekko ponad połowa na trolla. Też tak myślę i chyba starczy aktywności w tym wpisie. Chociaż miło było, bo ten wątek na pewno będzie jeszcze wspominany.
  • Odpowiedz
Wskażcie błąd w tym rozumowaniu:

Mam wioskę gdzie żyje 100 dzieci. W skrajnej biedzie żyje 92 z nich (92 proc). W wyniku programu 500 plus liczba biednych dzieci zmniejszała się o 94 proc. czyli o 86 dzieci. W rezultacie w skrajnej biedzie żyje obecnie 6 dzieci (6 proc)


@Thorkill: w zaokrągleniach. 94% z 92 to 86,48 dzieci (wiem, wiem, brzmi to nienaturalnie), czyli biednych zostaje 5,52. Czyli 5,52%.
  • Odpowiedz
Mam wioskę gdzie żyje 100 dzieci. W skrajnej biedzie żyje 92 z nich (92 proc). W wyniku programu 500 plus liczba biednych dzieci zmniejszała się w ciągu roku o 94 proc. czyli o 86 dzieci. W rezultacie w skrajnej biedzie żyje obecnie 6 dzieci (6 proc)


@Thorkill: Zaokrąglenie wprowadza błąd. 94% z 92 to jest 86,48 dziecka (tak, wiem jak to brzmi), tak więc w biedzie po roku żyje 5.52 dziecka
  • Odpowiedz