Wpis z mikrobloga

Problemem dla wiekszosci jest to, że muszą liczyc procent od procenta. Wystarczy przetłumaczyć zadanie w kategoriach innych jednostek i problem powinien byc nieco jaśniejszy. Np. Dzieki 94% obniżce PiSu dzisiaj produkt kosztuje 6 zl. Ile kosztowal przed obniżką?
@Tomasztom: Panie, #!$%@? pan. To, że przy wartości początkowej 6% wzrost o 94% dałby 12% nie oznacza, że przy wartości początkowej 12% spadek o 94% dałby 6%.

@wolodia @adi2131: Macie rację i pewnie to wynika z tego, że w przypadku śmiesznych obrazków liczby i dane są ostatnimi rzeczami na jakie człowiek zwraca uwagę, przecież tu chodzi o to, żeby śmiechnąć, plusnąć, komętnąć i scrollować dalej ( ͡° ͜ʖ
Chociaż to nie zmienia faktu, że psor #!$%@? logikę, bo używa danych z GUSu dotyczących roku 2016. Z tego co pamiętam to 500+ zostało wprowadzone w połowie tego roku, i stąd pochodzi te 6% (Pół roku z 500+ i pół bez), PiS natomiast chwalił się, że spadło z 11.9% do 0.7% i to jest liczone przed 500+ i po 500+, oni to liczyli w ujęciu miesięcznym.


@Akos: W dyskusji się pojawiają
Panie, #!$%@? pan. To, że przy wartości początkowej 6% wzrost o 94% dałby 12% nie oznacza, że przy wartości początkowej 12% spadek o 94% dałby 6%.


@Akos: Dopiero teraz zrozumiałem o co chodziło @Tomasztom, nie zwróciłem uwagi że on argumentował myląc spadek z wzrostem.

No to jest ta matematyka na poziomie "gimbazjum".
@arczer: > 1000 jest a było 2000... to spadek o 50%

PRZYKLADOWO PODAJE : 6%,to stan obecny biednych dzieci z calkowitej populacji czyli np 1000 dzieci to te 6% biednych gdyby teraz liczba biednych dzieci wzrosla o 50% to moelibysmy ich 1500 czyli byloby to 9% populacji czlowieku zle interprrtujesz te procenty
dlaczego noe potraficie sie przyznac do bledu tylko dalej #!$%@? ze czarne jest boale?


@Tomasztom: Powinienem zadać Ci to samo pytanie. Jaki jest wynik tego prostego zadania?
https://www.wykop.pl/wpis/24910267/#comment-89124915
Jaka jest wartość której 6% daje 6%?

Uczciwie tego nie rozumiesz (bo mogę starać się to prościej wyjaśnić) czy głupio Ci się przyznać do błędu jak wypisywałeś że tego "matematyka na poziomie gimbazjum"?