Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważam, że #gimbokatolicyzm jest jeszcze popularniejszy od gimboateizmu. Według wielu coś takiego w ogóle nie istnieje, bo katolicy mogą wszędzie obnosić się ze swoją religią i namawiać innych do tego, bo "to część ich wiary". Ale jak ateista śmie się w ogóle przyznać do bycia niewierzącym to DUPA CICHO WOJUJĄCY GIMBOATEUSZU XDDD. Od paru miesięcy wchodzę czasami na fb na profil "katolickie memy", żeby poczuć trochę zażenowania i się pośmiać xD.
Karuzela #!$%@? jaka się rozkręciła pod dzisiejszym wpisem https://www.wykop.pl/wpis/25029537/jaka-jest-roznica-miedzy-ateizmem-a-gimboateizmem-/ skłoniła mnie do podzielenia się paroma memami z tej i jeszcze innej strony, żebyście też mogli posmakować tego raka. Reszta w komentarzach


#gimbokatolicyzm #gimboateizm #ateizm #bekazkatoli #wiara #religia
strfkr - Ostatnio zauważam, że #gimbokatolicyzm jest jeszcze popularniejszy od gimboa...

źródło: comment_qsh7f737N7RSDCPHxCSGU4b4fK7UgV0Z.jpg

Pobierz
  • 97
@alkan: wstyd się przyznać ale Chestertona w ogóle nie znałem, z tego co na szybko przejrzałem to po prostu rzuca jakimiś "prawdami" które są miłe wierzącym, ale celowo nic o nim nie wspomniałem. Ale miło wiedzieć, że faktycznie nic więcej poza tym mi on nie zaoferuje.
@strfkr: @Doman_60:

Tomasz z Akwinu bardzo ładnie pokazał, że niezaleznie od tego w co się wierzy i w jakim miejscu na świecie się żyje, to świat rzeczywisty można poznać przy pomocy rozumu danego od Boga. Oczywiście nie wie się o tym, jeżeli utośamia się Akwinatę tylko z "5 drogami".

@alkan:
Jaka analogia według ciebie Chestertona jest nietrafiona? Kwieciste metafory rzeczywiście są jego domeną
C.....p - @strfkr: @Doman_60: 

Tomasz z Akwinu bardzo ładnie pokazał, że niezalezn...
@Czesiek_God_Usopp: ta, bez urazy ale Tomasz z akwinu gówno pokazał.
Jestem zaznajomiony całkiem dobrze z jego twórczością bo to była ta ostatnia linka trzymająca mnie przy wierze ;)
Twój filmik obejrzę, tak na odświeżenie, ale nie zamierzam o Tomku dyskutować, bo dobrze pamiętam jakie miałem do niego podejście jeszcze za czasów kiedy bardzo chciałem aby to co mówił było prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czesiek_God_Usopp: Z samego Tomasza z Akwinu czy innych filozofów katolickich się nie naśmiewam, chociaż najczęściej się z nimi nie zgadzam. Chodzi mi o gimbokatolilów, którzy po przeczytaniu jednej z książek tych autorów czują że poznali całą prawdę o wszechświecie i dodatkowo odnoszą się z pogardą do tych, którzy śmią mieć inne poglądy, walcząc za pomocą idiotycznych memów xD