Wpis z mikrobloga

Mireczki, maksymalna liczba kilometrów które jednorazowo zrobiłem na #rower pewnie coś koło 40. Jutro jadę Ok 230 na jeden dzień (Wawa-Mazury) na pożyczonej #szosa Co taki laik ja powinien wiedzieć? Co ze sobą zabrać? (Głównie chodzi o jakieś żywienie na trasie) Na co zwrócić szczególna uwagę? Jak organizacyjnie przygotować taka trasę? Jak sie przygotować dzień przed i -przede wszystkim - co wrzucić do małego plecaka który biorę ze sobą. Każda uwaga miłe widziana. Jakimś grubasem albo strasznym suchoklatesem nie jestem w razie czego :) #rowerowawarszawa
Płace plusami i horymi curkami
  • 78
  • Odpowiedz
@sser: co się dzieje, kiedy się nie będzie jadło tak często na rowerze? co się będzie działo kiedy będziemy pić tę samą ilość wody, ale w większych interwałach (nie 2 łyki co 20 minut, a 6 łyków co godzinę)?
  • Odpowiedz
@wazaw: I na 3 dzień będziesz flakiem. Jeździj raz czy dwa razy na tydzień większą odległość, taką żeby przesuwać granicę ale pomiędzy rób mniejsze żeby utrwalać progres i "uczyć" mięśnie. Mi najtrudniej było przeskoczyć z okolic 100 km na 130-150km. Wyżej to już kwestia głowy. Jedzenie i picie po drodze to podstawa. Pewnie to kwestia organizmu ale ja za nic bym nie pojechał dalej po wypiciu piwa w takiej trasie. Co
  • Odpowiedz
@zielonk4 wv pewnym momencie może odciąć ci prąd. Po prostu jakby ktoś wtyczkę wyjął. O ile przy jedzeniu nie jest to tak dotkliwe (można właśnie zjeść batona i cukier skoczy szybko, chociaż ja tego nie lubię, bo tak samo szybko w pewnym momencie spada) jak przy niskim nawodnieniu. Tutaj energię ciężko odzyskać, nawet po napiciu się to nie wraca tak szybko.
  • Odpowiedz
@urban33pl: jesteś pewny, że szosa to dobry pomysł? Z jednej strony minimalizuje opory i jedzie się jak z górki, ale mi np nie odpowiada sportowa pochylona pozycja, po paru godzinach pękł by mi kręgosłup dx
  • Odpowiedz
  • 5
@wololololo: 120 za nami, średnia prędkość 27, na razie jest spoko :) nie potrafię zawołać wszystkich, w razie czego napisze jak mi odetnie prąd, albo jak będę na miejscu :)
  • Odpowiedz