Wpis z mikrobloga

Motomirki, szykuje się przesiadka z 1.9 JTDI 175KM na... Forda #kuga 1.5 ecoboost 120KM lub Hyundai #tucson 1.6 132KM (benzyniaki). Czy ktoś miał doświadczenia z tymi samochodami/silnikami? Czy to w ogóle jeździ, jaka żywotność? Hyundaiem jeździłem i jak dla mnie nie bardzo przyspiesza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja #hyundai #ford
  • 13
@kcpi: Kuga od razu by odpadla, tucson fajne autko, pomysl nad nissanem x-trail to tez bardzo fajne autko i tez ma opcje w benzynie 1.6 i chyba 160koni. Jezdzilem modelem z 2010roku z tym ze tam bylo 2.5litra ale fajne wnetrze i przestronne. Kolego nie oszukujmy sie ale te silniki o malej pojemnosci do takich duzych samochodow to moim zdaniem slabizna. Sam mam mazde 6 z 2.5litrowym silnikiem. Zamienil bym ja
@Kieuba: Kuga za słaby silnik i dlatego by odpadła? Słyszałem, że to ten sam silnik, tylko inne oprogramowanie jest wgrane. Już po raz kolejny nie chce mi się przechodzić procesu analizy wyposażenia XD Ale x-trail i tak za duży, bardziej na Quashqaiu bym się skupiał, może jutro przeanalizuję...
Ja Ci powiem tak, ja bym poradzil szukac czegos z 1.8 i co najmniej 160-180koni. Lepiej sie trzy razy zastanowic i zrobic i 10analiz niz pozniej zalowac tak jak wlasciciele Daci. Myslales o mazdzie cx? Z tym ze one maja silniki po 2l i spalanie ok 8-10l(producent podaje chyba 6 ale w to nie wierz)
@Kieuba: z tym, że mam czas do czwartku na decyzję i zamówienie, bo później wyjeżdżam a bez jazdy próbnej to też ciężko oceniać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
@Kieuba: za duży, dodatkowo budżet do 110k mam, mazda z wyglądu nie podchodzi, tak jak patrzyłem, to ewentualnie Kia, lecz wygląd też nie za bardzo mi pasuje
@kcpi: Ja bym wymeczyl troche grosza i moze 1.7 Tucsona bral. U nas w rodzinie Hyundaie od 7 lat i jedyne co sie popsulo raz to kamerka cofania. Obecnie od pol roku 2.0 Turbo w Dieslu i jezdzi. Sam w nastepnym roku chyba wezme sobie i30 Fastbacka. Hyundaie sie nie psuja.