Wpis z mikrobloga

Hej!

Jako że #mojwykopnaandroida nie jest aktualizowany od dawna, postanowiłem napisać własną aplikacje mobilną do wykopu na #android.

Co udało mi się zaimplementować do tej pory:
- Główny szkielet komunikacji z #wykopapi
- Podstawowe funkcje mikrobloga - Gorące, najnowsze wpisy, tagi oraz plusowanie.
- Spoilery
- Powiadomienia o błędach aplikacji
- Tryb nocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Ekran logowania

A co najważniejsze, aplikacja jest w pełni otwarto-źródłowa. Każdy chętny #programista15k może przejrzeć kod oraz pomóc w jej tworzeniu poprzez wysłanie pull request'a.
Repozytorium na github

Aplikacja korzysta z języka programowania #kotlin

Zapraszam do dzielenia się sugestiami w komentarzu, oraz obserwowania tagu #otwartywykopmobilny, gdzie będę publikował raporty z tworzenia aplikacji.
#programowanie #android #java
feelfree - Hej!

Jako że #mojwykopnaandroida nie jest aktualizowany od dawna, posta...

źródło: comment_RZjlYOuaVeAwGD2cpQzOJEuFRyqXCZo9.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@feelfree: widzę, że potrzebujesz porad od jakichś porządnych grafików, ten interfejs to koszmar xD ale oczywiscie +, przyda się jakaś dobra apka (zakładam, że będzie lepsza niż te co są)
  • Odpowiedz
@vvertoi Z chęcią wysłucham porad co do interfejsu, większość czasu zajmuje pisanie kodu odpowiedzialnego za komunikacje / obrabianie danych z wykopapi. Aplikacje w każdym momencie można przetestować, wystarczy wrzucić kod do android studio oraz uzupełnić klucze w LoginActivity.kt
  • Odpowiedz
w apce wykop.pl ankiety działają. W sensie widać je, ale nie można dodać


@boguchstein: dla programistów z zewnątrz nie ma żadnej możliwości dostania się do ankiet. Nie wiem czy to zwykłe januszostwo, bo jeszcze zrobią lepszą apkę niż oficjalna, czy zwyczajnie mają w dupie aktualizację api. W sumie ciężko się nie zgodzić, że jest wiele pilniejszych rzeczy do poprawienia, ale nowe rzeczy powinny być publikowane razem z nowym api, które to
  • Odpowiedz
@feelfree: Fajnie:) gdyby nie to że kod jest słabo utrzymany to chętnie dołożyłbym cegiełkę. Sam zacząłem kiedyś pisać apkę, nawet znajomy grafik zrobił mi design, ale z braku czasu projekt jest zamrożony.
  • Odpowiedz