Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Siema
Postanowiłem, że w końcu nauczę się programowania i potrzebuje od specjalistów paru wskazówek co do rozplanowania nauki. Mam już za sobą jedną próbę z c++, po której trochę się zniechęciłem przerabiając symfonie c++ do połowy. Teraz po pół roku wróciłem do c++ i przeszedłem cały kurs podstawowy u Mirosława Zelenta, teraz planowałem wrócić do podstaw w kursie ze strony cpp0x, mimo dobrego opanowania materiału u zelenta (chociaż z sortowaniem quicksort mam jeszcze problemy), następnie wykonania na tej samej stronie kursu z biblioteki winapi, potem planowałem albo zbierać expa na spoju, albo przejść od razu do kursu zelenta z obiektowego c++, a następnie spróbować stworzyć jakiś własny projekt (aplikacja/ gra2d)
Co byście dodali, zmienili? Taki mam w głowie tymczasowy szablon. Równolegle uczę się angielskiego, wcześniej się do tego nie przykładałem a niestety aktualny poziom nie pozwala na sprawne korzystanie z kursów zagranicznych.
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.
  • 10
@imprv: a ja bym nie zmieniał języka. :) Myślę, że wszystko zależy od konkretnej osoby - niektórym potrzebny jest prostszy język na sam początek nauki, aby skupiać się przede wszystkim we wdrażaniu w odpowiedni dla programowania sposób myślenia, ale są też tacy, dla których rozpoczęcie od C++ wcale nie będzie jakimś wielkim utrudnieniem.

@asapqlan: dobrze robisz, że doskonalisz swój angielski. Nie wiem jaki masz na to sposób, ale ze swojej
@informatyk Po nauczeniu się 1500 najczęściej używanych słów (mocno przepracowanych) uczę się kolejnych 1500 w tempie 70-140 tygodniowo, ponadto oglądam przez 2h dziennie serial z napisami angielskimi, ale słuchanie przewija się też w oglądaniu nowych produkcji z polskimi napisami(te seriale na których ćwiczę, to te, które już obejrzałem), taką przyjąłem taktykę aktualnie, progres jest zauważalny, ale jeszcze nie jestem na poziomie wystarczającym, by z anglojęzycznego kursu efektywnie skorzystać, by zrozumieć nowe elementy
#imprv zatem co zalecasz?
#jamjan ciekawi mnie zarówno tworzenie aplikacji jak i gier, ale zdecydowanie wolę c++ od html i css (zacząłem kiedyś i mam nawet jeden mały projekt za sobą) chociaż i tak jak wymasteruje swój pierwszy główny język to nauczę się front endu, by publikować swoje projekty itd
@asapqlan: wolaj przez @ nie #. Warto juz na poczatku pomyslec o specjalizacji...
Na rynku europejskim brakuje webdeveloperow, sporo. Jesli podoba sie Tobie obiektowka i zamierzasz szybko znalezc zatrudnienie to polecam Javascript. Nie nazwalbym CSSa i HTMLa "jezykami", raczej metajezyki :) @imprv