Wpis z mikrobloga

W jakich miejscach/lokalach/obiektach nadal wystepuje praktyka ze podczas placenia karta poprzez POS nastepuje nie platnosc za usluge/towar a WYPLATA Z ODDZIALU INNEGO BANKU?
Do niedawna taka praktyke stosowala Poczta Polska ale sie wycofala, zanane mi miejsce gdzie nadal to wystepuje sa Wojewodzki Osrodki Ruchu Dorogowe (WORD).
Dodatkowe pytanie; dlaczego taki WORD nie przestawi POS na normalna platnosc?
Takie coa wystepuje tylko w Polsce?
#platnosci #pieniadze #finanse #banki #bank #pocztapolska #word
  • 14
@ms93: wiem wiem, tylko pytam się jakie lokalne w Polsce stosują jeszcze taką praktykę ;)
Np. ostatnio znajomy robił prawo jazdy na motor i jak płacił w WORD to na wyciagu w banku ma 2 operacje, 1 to OPŁATA ZA WYPŁATĘ Z INNEGO BANKU coś ok. 10zł a druga transakcja to BS W SZTUMIE ODDZIAŁ na kwotę 180zł
@ZarabiajnaBankach: już ogarnąłem temat, trochę zajęło ale lubię takie tematy dlatego drąże aż nie uzyskam satysfakcjonującej odpowiedzi ;)
Jak wiesz każdy punkt usługowy czy to sklep czy coś innego ma swój unikalny kod MCC dla kart płatniczych.
Jak chce się zapłacić w WORD to trzeba iść do okienka instytucji finansowej, np. Monetia i to jest słowo klucz.
W takim punkcie również można zrobić opłaty za rachunki.
Takie instytucje finansowe, stacjonarne kantory
@Marcinowy: Nie wiemy jak stare ale spotkaliśmy się z tym kilka razy kilka lat temu. Ogólnie klasyfikacja terminali poprzez kody MCC to jakaś czarna księga i magia. Wg. nas każdy terminal powinien być wyraźnie oznaczony dla klienta. Pamiętamy jak ze 3-4 lata temu zapytaliśmy się w kasie ówczesnego terminala sklepów real jaki mają tutaj kod MCC. Kasjerka wezwała kierowniczkę a ta odparła: "to tajemnica sklepu i informacje poufne". Nawet nie kontynuowaliśmy
"to tajemnica sklepu i informacje poufne"


@ZarabiajnaBankach: haha dobre :D
Skoro mam okazję to zapytam, dlaczego np. w Banku PKO BP i mBanku przy płatności kartą nie mam nigdzie w historii transakcji pokazanego kodu MCC?
Wiem że to jest chyba tylko w T-Mobile Banku/Alior. W jakich banka jest ta funkcja że przy transakcji pokazuje mi się kod MCC? ;-)
@Marcinowy: Półtora tygodnia temu potrzebowałem na szybko 10 zł. Jedyną opcją była wpłata pieniędzy na poczcie. Wszystko poszło bez problemu - nawet pani w okienku wiedziała o co chodzi. Niestety, jak wróciłem do domu zobaczyłem, że obok 10 złotych widnieje kwota 5 złotych za wypłatę gotówki w oddziale innego banku. W tym momencie straciłem wiarę w wypłacanie pieniędzy przez terminale płatnicze. (,) Konto mam w #pkobp
@julekb Tak to dziala Mirku :/
Jak wypalcasz w Zabce lub FreshMarkecie poprzez opcje CashBack to jest za free (jak przystalo na PKO 1zl) ale limit 300zl za pomoca karty VISA lub 500zl za pomoca karty MasterCard ale musisz cos kupic.
Opcja za pomoca CASH ADVANCE czyli wyplata terminalowa pozwala wyplacic do 5000zl ale jest traktowana jak wyplata gotowki z oddzialu innego banku. CASH ADVANCE spotkasz w Kasynach, w bankach, poczta, WORD,
@Marcinowy: Musiałem wypłacić dyszkę na już, więc nawet nie pomyślałem, że Poczta liczona jest jako operacja liczona w oddziale innego banku. Mam nauczkę i teraz będę zwracał uwagę na punkty z wypłatą gotówki z terminala :D
Dzięki za szczegóły ( ͡ ͜ʖ ͡)