Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. W końcu skończyłem redu i nadszedł czas, aby powoli wychodzić z kobiecych ciężarów. Problem w tym, że przez to, że przez ostatnie miesiące nawet nie zbliżałem się do maksów, to przy większych % maksymalnego ciężaru kompletnie tracę technikę. Zastanawiam się w czym są słabe punkty, osobiście jest mi ciężko oceniać samego. Mam wrażenie, że z ciężarem droga sztangi przestaje być nad środkiem śródstopia, wiec może stabilizacja, dodatkowo nieszczęsny odcinek piersiowy, ale ciężko mi tu coś zrobić przez ostrą skoliozę. Jakieś pomysły co mógłbym zrobić.

(Pas pod koniec, bo nie robiłem maksów, normalnie w nim nie robię serii roboczych, po prostu wcześniej pełne 6 serii x 8 powtórzeń i po prostu mi już przeorało core i na filmie 130 i 140 kg jest już po seriach roboczych), a chciałem dołożyć ciężaru aby wyszły słabe punkty. (No przy tym 140 kg to już równowagę straciłem, bo często tyle daję radę lepiej bez pasa).

Za każdą rade będę wdzięczny

https://www.youtube.com/watch?v=WEuue2ujd2g

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 8
@hornysausage: problem w tym, że ja we frontach zrobię 110-120 kg w seriach i to zdecydowanie moja najmocniejsza wersja, w której zrobię niemalże tyle co ze sztangą na plecach. A piersiowy fakt słaby i trochę nie wiem już jak go podejść
@Kasahara: Najpierw wypychasz biodra w tył, zaczynasz schodzić w dół a dopiero po chwili uginasz kolana i cały jeździsz w tył i w przód, mnie by to wytrąciło z równowagi na bank. Za to w górę już idziesz płynnie, jednoczesny wyprost w kolanach i biodrze.
@Kasahara: wg mnie praca na górnym zakresie ruchu niewiele ci da, bo masz problemy z dołem. Z tego co widziałem do WK zrobiło jakiś hype na to ćwiczenie ale nie wnikam. Porównaj głębokość pierwszej serii, a ostatniej. To co bym robił na twoim miejscu to siady z pauzą na dole, tempo squats, dead squats (pręty racka na dole), kiedyś Nuckols nagrywał coś o breathing squats, ja nie próbowałem akurat tego ale
@Kasahara: + dopiero 2 ostatnie serie zrobileś normalny siad, wcześniej wszystkie byly pauzowane. Nie wiem jak robisz na co dzień, ale jak wszystko pauzujesz i nie pracujesz nad poprawnym odbiciem z dołu (stretch reflex) to nie potrafisz tego efektywnie wykonać bo to dla ciebie obca czynność.
@Szefu: na redukcji robiłem wszystko powoli raczej z pauzami i nie robiłem natychmiastowego odbicia na "0" tylko zawsze "1" w dole. I teraz jak robię "0" to wyrzuca mnie do przodu albo do tyłu