Wpis z mikrobloga

Spotkałam go przy barze. Przegadaliśmy parę godzin, on abstynent, tylko woda, ja mam mocny łeb, więc coś tam tylko lekko mi szeleściło. Ładny był, gadało się dobrze, mi się chciało, jemu też. Jeść się chciało, po pierwsze. Ale on trenował i byle syfu nie jadał. Więc zanim pojechaliśmy do mnie, zahaczyliśmy o Tesco 24, zrobiliśmy zakupy i o 4 nad ranem #!$%@? u mnie w kuchni risotto.

Jak już się najedliśmy, poszliśmy do wyra. On się rozebrał, ja w głębi duszy smutnazaba.jpg, bo już wiedziałam, że następnego razu nie będzie (poczułam się przy nim jak buła, i to taka z glutenem, a wyglądam OK). No ale co miało być to było, właściwie to zrobił mnie tak, że o mamo, i jeszcze bardziej. Tak więc ja tam zalegam w prześcieradłach, hiperwentylacja, szacowanie strat w praktycznie zdemolowanym pokoju. A on wtedy zaczyna opowieść o kulkach. Że robi sobie takie kulki białkowe i że smakują jak Rafaello. I że sobie zrobił wczoraj i zostawił w lodówce. I teraz to mu na pewno koledzy je #!$%@?ą. Tutaj następuje dramatyczna pauza, podczas której on postanawia jechać do domu, żeby #!$%@?ć te kulki, zanim koledzy wstaną.


#pasta #niemoje #mikrokoksy ##!$%@? #anonimowe #zalesie
  • 8
@Karoleer
Wartości odżywcze w 1szt:
Białko: 4,65g
Tłuszcze: 1,64g
Węglowodany: 0,80g
Kalorie: 37,11

Składniki na 14szt:
– 200g sera twarogowego chudego
– 25g jogurtu naturalnego
– 10g kokosowej odżywki białkowej
– 10g mąki migdałowej (u mnie odtłuszczona Afruse)
– 20g wiórków kokosowych
– 15g migdałów

Przygotowanie:
1) Twaróg, jogurt naturalny, mąkę i odżywkę białkową wrzucamy do miski i bardzo dokładnie mieszamy do uzyskania gładkiej konsystencji bez grudek.

2) Z powstałej masy formujemy