•  

Zdjęcie wykonane dzisiaj, a 4 dni temu dostałem taką oto odpowiedź: "W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, iż niezwłocznie po jego otrzymaniu przekazaliśmy je do osoby sprawującej nadzór nad naszymi sklepami w Gdańsku celem podjęcia natychmiastowych działań."

Jakby co sprawa została już zgłoszona w odpowiednim miejscu :)

#aferabiedronkowa #biedronka #bezpieczenstwo #polska

źródło: i.imgur.com

•  

@next4322: Swoją drogą drugi problem jest taki, że ludzi w tym sklepie mnóstwo, a niektóre przejścia są tak zastawione towarem, że nawet wózkiem ciężko by było przejechać - chyba jednak lepiej omijać owada szerokiem łukiem :|

•  

@next4322: wiadomo jak to wyglada pewnie nigdzie nie bylo miejsca

•  

@Super-Rafalek: W sumie szkoda, że nie zrobiłem więcej zdjęć: pierwszy raz spotkałem się z tym, że nawet niektóre kasy były zastawione towarem. Jeszcze tylko brakuje tego, aby wejście zastawili :D

•  

@next4322 KURWA widać, że ta paleta będzie za chwilę rozładowywana, ale jakiś wykopek oczywiście musi siać ferment, bo sam w dupie był i gówno widział ;) ogarnij się kolego

•  

@maxciekpl: ale tam jest wyjście ewakuacyjne a nie "wyjście ewakuacyjne zastawione paletą. Ale za chwilę będzie rozładowywana, więc wszystko w porządku".

•  

@maxciekpl: niech sobie to postawią i rozładują kiedy sklep jest zamknięty dla klientów, wtedy nie będę miał nic przeciwko temu ;)

•  

@next4322 to tak nie działa w sklepach :)
      @Fidelis dostawki trzeba robić również w czasie pracy sklepu, a że wyjście ewakuacyjne jest przy alejce z rzeczami które są na tej palecie - temu pracownik ją tam zaparkował :) przejście dla wózków też musi być, zrozum że w biedronkach nie pracują roboty
      A ludzie którzy cię plusują widać że również nie mają pojęcia o tym.

•  

@maxciekpl: ale co mnie obchodzi tłumaczenie, że ktoś akurat musiał to rozładować i postawił to w takim a nie innym miejscu?

Na tej zasadzie równie dobrze mógłbym zaparkować tak, że zastawię Ci wyjazd i tłumaczyć się tym samym - że ja tylko do sklepu obok na godzinkę lub dwie ;)

•  

@maxciekpl: XDDD niech nosi z zaplecza, co mnie to xD

•  

@next4322 to, że powinieneś wykazać więcej empatii ;) te drzwi są i tak zamknięte na klucz, sam ich nie otworzysz, a drzwi nie są w 100 zastawione. A przykład z samochodem jest kompletnie​ z dupy i za takie coś miałbyś spotkanie ze strażą miejską/policją

•  

@maxciekpl: a tu masz problem ze strażakami i bhp. Ogarnij się. Niech sobie z zaplecza noszą. Pożar nie będzie czekał do końca rozładunku.

•  

@maxciekpl: Konieczność rozładowania towaru nie jest chyba zaskakującą sytuacją, której nie dało się przewidzieć projektując układ wnętrza sklepu. Zresztą jak w takim razie radzą sobie pracownicy w innych alejkach gdzie nie ma takiego wyjścia?

Jeżeli są zamknięte na klucz, to kierownik sklepu będzie w jeszcze ciekawszej sytuacji. Chciałbym widzieć jego tłumaczenia w sądzie w momencie kiedy doszło by do wypadku :)

•  

@next4322 jakby nie były to ludzie by sobie tymi wyjściami wychodzili (z zakupami za które nie zapłacili również) :)
      Jak sobie radzą? Nie wiem, nie pracuję w Biedronce, rozumiem tylko sytuację.

+: Arke
    •  

@maxciekpl: Normalnym wyjściem też niektórzy potrafią wyjść z "zakupami", pomijając etap płatności. Nie wiem jakim trzeba by być kretynem, aby próbować uciekać przez wyjście, które jest spięte z alarmem i monitoringiem zapewne też :D

•  

KURWA widać, że ta paleta będzie za chwilę rozładowywana, ale jakiś wykopek oczywiście musi siać ferment, bo sam w dupie był i gówno widział

@maxciekpl: z pewniej hali wystawienniczej też pewnie KIEDYŚ mieli śnieg usunąć...

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@next4322 różni ludzie chodzą po tym świecie :)

•  

@next4322: masz tam ponad 60cm przejścia, nie wystarczy Ci?

•  

@adrpan: dzisiaj 60cm, jutro jak ktoś postawi paletę w innym miejscu to może nie być w ogóle. Ciekawe, że nawet kierowca na chodniku musi zostawić "odrobinę" więcej miejsca - a chodnik przecież nie jest żadną drogą ewakuacyjną :)

a co w przypadku gdyby z tego wyjścia musiała skorzystać np. osoba niepełnosprawna na wózku? ma sobie spłonąć, taka "selekcja naturalna"? ;)

•  

@next4322: w przypadku chodnika to reguluje tutaj prawo o ruchu drogowym, tutaj regulują to przepisy pożarowe, które mówią conajmniej 60cm na 100 osób w pomieszczeniu. Tutaj jest to zachowane, więc nie wiem o co kręcisz burzę...

•  

@adrpan: nawet jeśli tam jest te 60cm, to co w takim razie z przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu: to jest rzecz, która nie musi być łatwodostępna?

•  

a co w przypadku gdyby z tego wyjścia musiała skorzystać np. osoba niepełnosprawna na wózku? ma sobie spłonąć, taka "selekcja naturalna"? ;)

@next4322: wtedy osoba odpowiedzialna, albo chociażby randomowy człowiek który by tego akurat nie nagrywał i ma trochu oleju w głowie bierze taką osobę na ręce i wynosi i później ewentualnie idzie po wózek.

•  

przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu

@next4322: powinien być ale to przy obiektach powyżej 1000m^2, aczkolwiek teraz wymogi elektryczne są takie, że w szafie rozdzielniczej musisz mieć wyłączniki różnicowo-prądowe, a one powodują, że nawet jak masz minimalne zwarcie to wybija bezpiecznik.

•  

@adrpan: równie dobrze można by stwierdzić, że w razie czego osoba odpowiedzialna albo chociażby randomowy człowiek który by tego akurat nie nagrywał i ma trochu oleju w głowie może wziąć gaśnicę i ugasić pożar - wtedy wyjście ewakuacyjne nie będzie w ogóle potrzebne... o ile dostęp do gaśnicy również nie jest zastawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Fidelis: no masz rację, ale szczerze to w przypadku jakiegoś pożaru czy innego niebezpieczeństwa ludzie i tak by uciekali głównym wejściem, bo kto wie gdzie w biedronce jest wyjście ewakuacyjne...

•  

@dan3k: no jak jest zasłonięte towarem, to dostrzeżenie go jest odrobinę trudniejsze niż zwykle :D

•  

Zagadnienie utrzymania w odpowiednim stanie technicznym urządzeń służących do ewakuacji regulowane jest Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 + zmiany), która wymaga aby obiekt budowlany był użytkowany w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz utrzymywany w należytym stanie technicznym, nie dopuszczającym do pogorszenia właściwości technicznych i użytkowych, w szczególności związanych z wymaganiami podstawowymi.
      @adrpan: No tak średnio się z tobą zgodzę. Bo i o rozmiarach nie doczytałeś, a i tutaj mamy pogorszenie właściwości użytkowych w stosunku do tego co było wybudowane/zaprojektowane.

@maxciekpl: Fakt niech sobie stoi przez chwilę, bo przecież pożary i wypadki się planuje. #fucklogic

•  

@bykubyk nie mam o czym z tobą dyskutować ;)

•  

@next4322 ja bym zadzwonił od razu do straży pożarnej i narobił dymu

+: soadfan
    •  

@Kotel_: Robienie dymu w tym kontekście brzmi dość... niezręcznie :D Straż pożarna już jest powiadomiona o nieprawidłowościach, które zauważyłem. Jak będzie wiadomo coś więcej w tej sprawie to poinformuję na tagu #aferabiedronkowa.

+: Kotel_
    •  

@Kotel_ zawsze tak robię

@maxciekpl
      @adrpan

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) – dalej r.w.t.b.u. stanowi, że w trakcie ruchu pieszego w budynkach oraz związanego z nim transportu, powinny być zapewnione minimalne szerokości dojść i dróg ewakuacyjnych zapewniające sprawną i bezpieczną ewakuację w razie wystąpienia pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia. 
      W pomieszczeniach, od najdalszego miejsca, w którym może przebywać człowiek, do wyjścia ewakuacyjnego na drogę ewakuacyjną lub do innej strefy pożarowej albo na zewnątrz budynku powinno być zapewnione przejście, zwane "przejściem ewakuacyjnym". Szerokość przejścia ewakuacyjnego w pomieszczeniu przeznaczonym na pobyt ludzi należy obliczać proporcjonalnie do liczby osób, do których ewakuacji ono służy, przyjmując co najmniej 0,6 m na 100 osób, lecz nie mniej niż 0,9 m, a w przypadku przejścia służącego do ewakuacji do 3 osób - nie mniej niż 0,8 m.

Co do elektryki kolego @adrpan polecam się doksztalcic.

•  

@maxciekpl: Ależ ja nie liczę na dyskusję z kimś, kto twierdzi że na chwilkę można ryzykować bezpieczeństwem ludzi w sklepie ;(

•  

@next4322 spoko w biedronce koło mnie za każdym jebanym razem alejki są zajebane paletami z towarem że nie idzie przejść, i trzeba zapierdalać dookoła.

+: psi-nos
    •  

@Igrekpl: ciekawe czy w siedzibie JMP mają labirynt z biurek zrobiony, może lubią takie klimaty :D

•  

@next4322 Żeby to tylko w biedrze tak było... ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdzie to zgłosiłeś? Bo u nas to mają na to wywalone i to centrala odgórnie zawala nas towarem po czym sama każe zastawiać nim wejście ewakuacyjne xD

•  

@shnitzel: Zadzwoniłem do najbliższej jednostki straży pożarnej i ustaliłem, że najprościej będzie wysłać maila ze zgłoszeniem - co też uczyniłem. Co prawda wszędzie można trafić na jakieś nieprawidłowości, ale ta sieć chyba jest liderem w tej kategorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@next4322 Tylko że tu jest wyjście ewakuacyjne zastawione tymczasowo a są miejsca że wyjście ewakuacyjne służy tylko jako wątpliwa ozdoba budynku bo zastawione jest np tekturowym regałem na stałe xD

•  

@shnitzel: Znalazłem na Google Mapsach parę zdjęć ze sklepów różnych sieci w Gdańsku - i ciężko na nich znaleźć podobne niespodzianki. Co prawda oznakowanie nie zawsze jest odpowiednie, ale przynajmniej jest odpowiednia drożność.

•  

chociaż np. to też ciekawe: gaśnica w postaci... butelek wody mineralnej? :D

źródło: i.imgur.com

•  

@maxciekpl: parkuje na inwalidzie sle tylko na 5min bo zaraz odjezdzam.
      I moi kumple tez.
      Jest ok?

•  

Zobaczyłem te tagi to mi się żyć odechciało. Trochę zastawione drzwi i koleś pisze #aferabiedronkowa xDDD

•  

@next4322: to teraz idź zrób zdjęcie w tej samej biedronce i zobacz czy drzwi są zastawione :) na 100% mogę ci zagwarantować, że nie są :)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@maxciekpl: no i? jakby w tym momencie doszlo do wypadku, to nikogo by nie obchodziło, że ona tam stoi 10 minut.

•  

@Muk_Use_Acid: trochę zrozumienia dla ludzi tam pracujących, palety są zawsze wystawiane w momencie, kiedy przychodzi zmiana do wykładania towaru. Z pewnością w tej biedronce były jeszcze inne wyjścia ewakuacyjne + to wyjście wcale nie jest całkowicie zablokowane. W dodatku każdy sklep posiada wewnętrzne kody, które zna każdy pracownik, a w przypadku jakiegoś nagłego zdarzenia każdy z kupujących NIE JEST informowany o jakie zdarzenie chodzi, tylko uprzejmie prosi się go o natychmiastowe opuszczenie sklepu. Czemu tak się robi? Żeby nie wzbudzać paniki. Jedyna sytuacja w której byś wiedział, że coś nie gra to chyba tylko jakby centralnie na środku sklepu zaczęło się coś palić. I tyle.
      Dodatkowo polecam sobie tak przez 8h zapierdalać z magazynu na drugą część sklepu o dużej powierzchni, albo jeździć z jednym wózkiem. Półki stałyby puste.
      @maxciekpl: Bardzo trzeźwe spojrzenie, którego i tak większość wykopków nie zrozumie. Polecałbym im popracować trochę w ten sposób to by zrozumieli.

•  

@Ravciu: piona! dobrze trafić na normalnych w morzu tego gówna...

+: Ravciu
    •  

@znikam5: @Ravciu: @maxciekpl: oto jak sytuacja wygląda w wielu innych sklepach, zdjęcia zaczerpnięte z usługi Google Maps - moim zdaniem coś jest nie tak ;)

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: wykop.pl

+: janekch
    •  

@next4322 tak samo mogę ci dać sto zdjęć z biedronki z niezastawionymi drzwiami (nawiązuję do zdjęć gdzie wstawiasz zdjęcia z innych sklepów).
      Rozumiem że takie sytuacje nie powinny się zdarzać, ale trochę nie rozumiem twojej nadgorliwości, na tyle że zacząłem się zastanawiać czy ktoś ci za to nie płaci. Szczególnie np. patrząc na pierwszy komentarz i na tag #aferabiedronkowa. Chyba jednak nie udało sie zrobić afery :/

•  

@next4322: zastanawiam się tak samo jak kolega wyżej. Próbujesz zrobić aferę na siłę, czepiajac sie jedynie jednej sieci sklepów. Polecam Ci przejść sie dokładnie po różnych marketach i dokładnie wszystko sprawdzić, bo teraz naprawdę jedyne co przychodzi na myśl to to, że albo jesteś z konkurencji, albo ktos daje Ci wynagrodzenie za robienie zlego PR-u. Albo to i to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@psi-nos: @Ravciu: Jak prześlecie mi zdjęcia to mogę w wolnej chwili zająć się tą sprawą, tak samo jak pisałem wcześniej do Auchan w sprawie drzwi ewakuacyjnych zablokowanych łańcuchem, albo zaraz mam zamiar napisać do Tesco jak to przez dobre 15 minut nikt nie zajął się rozbitą butelką, mimo, że widać to było chociażby z pobliskich kas - też moim zdaniem trochę słaba sytuacja :/

Chociaż nie będę ukrywał, że przez podejście Biedronki do klienta składającego reklamację na wadliwy towar (o czym też pisałem na mirko) nie przepadam za nimi, a że akurat trafili na kogoś kto w życiu kieruje się zasadą "dura lex, sed lex"... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@next4322: Ty naprawdę nie masz co robić w życiu XD. Jeszcze rozumiem jakbyś pracował jako inspektor BHP, a tak to zwykły rudy z blok ekipy :D. 15minut nikt nie zajął się rozbitą butelką - rozumiem, że czekałeś ze stoperem i wiedziałeś ile ta butelka dokładnie jest rozbita.

ZGŁASZAM TO DO PŁOKUŁATUŁY! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: rudy.jpg

•  

@Ravciu: do płokułatuły może nie, ale na bagiety i straż wiejską jak najbardziej (。◕‿‿◕。)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#medycyna #dobrazmiana
    Dziś facet z zawałem serca leży na stole hemodynamiki. 46 latek, z 3 dzieci i wieloma latami życia przed sobą. Operator prosi o balon xy słyszy że nie ma. Prosi o inny słyszy że też nie ma. W końcu pyta co jest i bierze chociaż wie że dla pacjenta będzie to gorszy wybór. Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl. W wyniku dobrej zmiany obniżono wyceny kardiologii inwazyjnej . Rzekomo pieniądze z 2 kolejnych obniżek miały służyć poprawię wyceny kardiologii zachowawczej. Niektórzy nawet w to wierzyli dopóki nie dowiedzieliśmy że Od 1 października ma być kolejna obniżka średnio 40% zachowawczej. Niedługo sprzęt jednorazowy znów będzie poddawany sterylizacji. Już nie mamy okluderow różnego rodzaju , lepszych stentow, a idziemy w chińszczyzna.. lepsza zmiana w kardiologii pokaż całość

odpowiedzi (31)

• odpowiedzi (3)

rak z rana jak śmietana

odpowiedzi (27)