Wpis z mikrobloga

Odebrałem auto w czwartek, czekam teraz na stronę internetową, dotrę go do 2000 km przebiegu, wymieniam olej i będzie można wypożyczać :)

Planowane ceny netto:

-2 h, 450 zł.

-12 h, 590 zł.

-24 h, 790 zł.

-Weekend (od. pt, zwrot pn do 10:00), 1990 zł

-Miesiąc, 7900 zł.

Nie planuję pobierać kaucji.

Do półtora tygodnia zrobię rozdajo + będziecie mogli rezerwować miejsca z jakąś zniżką dla wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No... I JEŹDZI JAK MARZENIE!

#focusrs #motoryzacja #oswiadczenie #gcscars #krakow

mfusion - Odebrałem auto w czwartek, czekam teraz na stronę internetową, dotrę go do ...

źródło: comment_NoA3pvTwCqdQJWvv3va8Y4T000u6jODh.jpg

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
@mfusion super pomysł na względnie bezbolesną realizację marzeń, szanuję. Kiedyś trzeba będzie odłożyć grosza i wpaść na testy xD Tym czasem do zobaczenia w, mam nadzieję, rozdajo :-P
@frode co to jest RDU?
  • Odpowiedz
@anonim1133: tylny dyferencjał. dość zaawansowana konstrukcja - GKN Twinster. lubi się przegrzewać przy ostrym daniu w palnik, zwłaszcza na torze w ciepły dzień. normalne i przewidziane przez producenta - samochód wtedy odłącza tył w PTU (skrzynka rozdziału napędu z przodu) i staje się zmulonym FWD (bo tryby jazdy poza Normal też są niedostępne), aż ostygnie.
  • Odpowiedz
@anonim1133: no dobra, trochę demonizuję z tym "lubi się przegrzewać". potrzebuje jakichś 15-20 minut lamerskiej jazdy na torze (zły tor jazdy, ciągły uślizg tyłu w zakrętach). po ogarnięciu się furmana wytrzyma te pół godziny. bardzo pomaga temperatura otoczenia jakieś 30 stopni ;)
  • Odpowiedz
@mfusion: Z cenami to zwariowałeś.
Po pierwsze 700zł za 12h to dużo.
Twoimi klientami są ludzie zarabiający 10k - serio sądzisz, że taka osoba nie ma 5k na kaucję? Bo chyba nie wierzysz, że zwykły Kowalski wyda 1/3 swojej pensji na 12h za jazdę Fordem po mieście.
  • Odpowiedz
@frode: i tak po prostu podczas jazdy odłącza tył? ja #!$%@?
to już wiem dlaczego jak byłem ostatnio w toruniu na torze "driftujący" focus rs #!$%@?ł w krzaki :)
  • Odpowiedz
@xCinek: no generalnie to.. tak :D na pocieszenie dodam, że wtedy włącza się Normal, "drogowe" ESP i jak nie bedziesz za bardzo przeszkadzał to samochód sam wyciąga z przypału. tym się naprawdę ciężko rozbić, ale mnie się nie zdarzyło odcięcie napędu w poślizgu, raczej zaraz po wyjściu z zakrętu, na spokojnym kawałku. myślę, że oprogramowanie jest tak zrobione, żeby nie odcinać tego "w akcji", tylko przy najbliższej okazji.
  • Odpowiedz
@frode: cóż, na yt jest mnóstwo "focus rs drift fail", zakładam że większa część z nich to jednak wina kierowcy, ale.. zastanawiam się jak dokładnie działa to drift mode, ustawia na stałe x% mocy na tylne koło? na sztywno? jak jeździłem RWD bez szpery to było strasznie nieprzewidywalne przy bokach, dopiero przy zaspawanym dyfrze miało się pełną kontrolę nad autem, podejrzewam że podobnie jest w tym wypadku - nigdy nie wiadomo
  • Odpowiedz
@xCinek: materiały producenta są dość lakoniczne - twierdzą że 70% mocy moze iść na tył, i bodaj do 100% z tego na jedno tylne koło. dla mnie ten drift mode to bardziej zabawka na parking pod marketem, jak tryb do sensownego używania i przyznam, że używam go najrzadziej z wszystkich 4, więc z praktyki niewiele mogę powiedzieć. tam nie ma otwartego dyfra, rolę szpery pełnią dwa sprzęgła, na zaspawanym dyfrze nie
  • Odpowiedz
@frode: wiem, raczej też traktowałbym to jako ciekawostkę/zabawkę ale ziomek całkiem sensownie upalał tego RSa bokiem, no dopóki nie #!$%@?ł :)

na zaspawanym dyfrze nie da się przecież normalnie jeździć :D


da się :P no ale nie jest to ani wygodne ani sensowne rozwiązanie do auta co dzień :)
  • Odpowiedz
@frode: nieee, ja już tak nie jeżdżę, ale jak jeździłem to na parkingach w CH każdy obracał głowę i dziwił się co tak piszczy ;)

wbrew pozorom, przy normalnej jeździe po mieście, opony nie schodzą aż tak szybko jak mogłoby się wydawać :)
  • Odpowiedz
@mfusion: intuicyjnie czuję że coś tu może nie pynkąć. A mam nosa do takich przewidywań. Odnoszę wrażenie że odrobinę za dużo w tobie pychy, a ona niejednego zgubiła.
To tak tylko moja luźna dywagacja.
  • Odpowiedz