Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy z radio, kupiłem radio 2din, jakieś chińskie na próbę by wymienić w końcu tego oryginalnego kaseciaka w Stilo. Nie obyło się bez problemów, ale w końcu odkryłem że iso z fiata stilo jest trochę inne niż te standardowe. Standardowe ISO pod czerwonym kablem ma 12V po zapłonie, a stilo pod czerwonym w tym samym miejscu ma stałe 12V, czyli pod żółtym powinien mieć 12V po zapłonie, niby prosta sprawa, wymiana kabla żółtego na czerwony i wszystko git. Tylko jeden mały problem, oryginalna kostka iso od stilo nie ma żółtego kabla. Z kostki niby iso w stilo wychodzą mi tylko 4 kable wg rozpiski z instrukcji radio posiada tylko Sygnał sieci CAN B(kabel biały), CAN A (różowoczarny), podłączenie stałe 12V (czerwony) i masa(czarny).
Podłączyłem w radio stały i po zapłonie pod stały stilo i radio działa, ale trzema je włączać i wyłączać bo samo po przekręceniu kluczyka się nie wyłącza. Gdzie jest ten żółty kabel przy oryginalnej kostce stilo, albo skąd go wziąć bym mógł prawidłowo podłączyć radio?
ps. Co to jest jeszcze ten sygnał CAN A i B?:D
#stilo #fiat #radiosamochodowe #samochody
zlyczarek - Szukam pomocy z radio, kupiłem radio 2din, jakieś chińskie na próbę by wy...

źródło: comment_IOscIN8wKMvnHyMIE7nk5BNmSOzJsoBn.jpg

Pobierz
  • 4
@fiszifiszi: Nie chciało mi radio odpalić to patrzyłem czy prąd dochodzi i dochodził przy zgaszonym aucie też, czyli schemat by był prawidłowy, tylko skąd stare radio by wiedziało żeby sie załączyć pod odpaleniu silnika i wyłączyć po to nie wiem. A stare radio szło też włączyć bez kluczyka w aucie więc musiał mieć ten stały prąd.