Wpis z mikrobloga

w mojej miejscowosci jest 25k mieszkancow. wiekszosc pracuje w czechach, dojezdzajac po 70km dziennie. w PUP jest na chwile obecna ok 120 ogloszen. a jesli przy pytaniu na rozmowie o prace 'ile chcialby pan zarabiac' majac 10 lat pracy w tym kila na danym stanowisku czy 3 licencjaty i magistra odpowiesz 2-2200 netto to nawet do ciebie nie oddzwonia.

a wy na mirko dalej wmawiajcie innym ze zeby zarabiac wiecej wystarczy chciec.

#zalesie #praca #januszebiznesu # rynekpracy #zarobki
  • 7
@Rurzowy_Rzufff:

a wy na mirko dalej wmawiajcie innym ze zeby zarabiac wiecej wystarczy chciec.

jak chcesz zarabiać więcej, to możesz się przeprowadzić. Sam się przeprowadziłem z Koszalina (100k ludności) do trójmiasta, bo to co mi w Koszalinie proponowali było śmieszne.
@PanMlecz: @IcyHot: a zdajecie sobie sprawę, że czasem są czynniki które to utrudniają/uniemożliwiają? co mi z tego, że się przeprowadzę, skoro musiałbym i tak płacić za obecny lokal, bo nie mogę go sprzedać ani wynająć? a to tylko jedna z przyczyn. i żeby się gdzieś przeprowadzić chyba najpierw trzeba mieć tam nagraną robotę a nie na odwrót
@Rurzowy_Rzufff: widzisz problemy, a nie próbujesz ich rozwiązać. Jak znajdziesz pracę dużo lepiej płatną, to i będziesz mógł utrzymywać stary lokal i wynajmować nowy. Czy ten post to był tylko taki żal na wypoku, a nie próba rozwiązania problemu?