Wpis z mikrobloga

#informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem się tylko po to, by powiedzieć, że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś! Programowanie mnie nudzi, nigdy nie miałem pasji programisty, poszedłem w to, "bo pieniądze". Bo rodzice tłukli "zrób studia, najlepiej informatyka", bo znajomy, bo rodzina, bo ktoś tam: "informatyk to jest ktoś", "on to kosi pieniądze".
Chciałbym robić coś innego, ale nie wiem co - pułapka pieniędzy. Nie przestawię się na niskie zarobki, bo obniżę standard życia. Z kolei nie mogę już pracować w IT, jak widzę monitor to mi się chce rzygać. Wolałbym:
-latać po poligonie
-remontować stare auta
-pisać książki
-podróżować
-przepychać rury w kiblach
-czy nawet dawać dupy murzynom
...byle zarabiać tyle samo i nie musieć patrzyć się w monitor. Lata lecą, czas leci, moje życie leci...a ja dalej IT, z którego w sumie nic nie wynika konkretnego. To nie praca twórcza, to nie przygoda, to nie ekscytuje - to po prostu praca wyrobnicza. Czuję się jak robotnik fizyczny, który ułożył kolejną kostkę brukową - tyle, że jego kostka będzie w tym miejscu przez następne kilkadziesiąt lat. Mój program zmieni się natomiast w przeciągu kilkunastu miesięcy. To jak układanie mandali.
Pobierz
źródło: comment_fwC09BH7VPpNHH4fGkPzUaPgOobawlMZ.gif
  • 105
z tym architektem to poleciałeś i to baaaaardzo mocno :) chyba, że masz namiary na takie miejsce dla architekta, gdzie zarobki będą nawet te 500/dzień to jutro tam jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Galrim: Przyklepanie planu domku jednorodzinnego to już 1000-1500 zł
@KwadratowyPomidor2 "prawników" też jest dużo. Znajdź mi takiego co nie wali byków w każdym piśmie i wskaże poprawne podstawy prawne. Ja nie jestem w stanie skumać niektórych rzeczy w szybkim czasie i ich zapamiętać jeśli chodzi o programowanie a jest wiele ludzi dużo mniej kumatych niż ja.
ale przecież w polsce to się dzieje dokładnie to samo co w indiach i oni sobie sami już rozwalili rynek pracy IT. dokładnie tak samo będzie w polsce za parę lat. programistów będzie tak dużo że polaki będą musieli zdalnie pracować za $5/h


@KwadratowyPomidor2: Hindusi są znani ze swojej jakości, więc nie są zagrożeniem, prędzej Chińczycy.
jak się rynek zaleje ludźmi co chcą programować tylko dla kasy to co myślisz się stanie z polską jakością ja dosłownie o tym piszę

nie wiem ale według mnie to trzeba zasłonić oczy żeby tego nie widzieć. a "gorączka złota" dopiero się rozkręca


@KwadratowyPomidor2: Ja jestem tu o czym Ty mówisz, że programiści będą za jakiś czas.
Mówię o grafice, tu polacy robacy sobie #!$%@? pięknie rynek, lecz nadal jest jakieś
@loczyn: xD ale domków po pierwsze nie "klepiesz" codziennie, po drugie taki "domek" też wymaga pracy nie tylko samego architekta, ale całej gamy branżystów, którzy za frajer też nie robią :) kilka lat już w tej nieszczęsnej branży jestem i zdecydowanie nie jest to kolorowe, jak filmy pokazują ()
Chcesz super pracy gdzie będziesz czul się wypoczety i spełniony to na 100% nie zarobisz więcej niż 2000 zł.

@dorotka-wu: ludzie kisną z ciebie, bo napisałaś ogromną bzdurę.
Twierdzisz, że wszystkie przyjemne i niemęczące prace dają poniżej 2000 netto xDDDD
Jak tu nie kisnąć z czegoś takiego?

Jako osoba zajmująca się pisaniem muzyki do gier, filmów czy telewizji to mocno parsknąłem na twoje kretyńskie założenie, iż "na 100% nie zarobisz więcej
@Galrim: Ale chyba nie chodziło, że codziennie, tylko, że można taką stawkę skasować za jeden dzień pracy. O to mi chodziło.
Ja też jako grafik nie mam codziennie po 2k ;)
no powiedz mi ile osób jest uzdolnionych i pracuje w takim zawodzie?


@dorotka-wu: to ty mi powiedz dlaczego stwierdziłaś, że NA 100% NIE ZAROBISZ WIĘCEJ NIŻ 2000 ZŁ?
To nie ja zrównałem wszystkich pracujących zgodnie z pasją do ludzi zarabiających poniżej 2k pln. To było twoje durne zdanie, które (słusznie) wyśmiano.

Chcesz super pracy gdzie będziesz czul się wypoczety i spełniony to na 100% nie zarobisz więcej niż 2000 zł.

To